22. júna 2013

Slovenskí volejbalisti prehrali v Európskej lige s Belgickom

Ďalší sobotňajší program v A-skupine: Dánsko - Rakúsko (17.30 h SELČ) Tabuľka A-skupiny: 1. Belgicko 6 6 0 18:5 16 2. Rakúsko 5 2 3 10:11 8 3. Slovensko 6 2 4 9:13 6 ...

volejbal slovensko reprezentacia Ďalší sobotňajší program v A-skupine:

Dánsko - Rakúsko (17.30 h SELČ)

Tabuľka A-skupiny:

1. Belgicko 6 6 0 18:5 16

2. Rakúsko 5 2 3 10:11 8

3. Slovensko 6 2 4 9:13 6

4. Dánsko 5 1 4 4:12 3 SLAGELSE 22. júna (WEBNOVINY) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali vo svojom záverečnom vystúpení na druhom turnaji A-skupiny základnej fázy jubilejného X. ročníka Európskej ligy v dánskom Slagelse s belgickou reprezentáciou 1:3 (18, -20, -17, -17). Stretnutie trvalo 89 minút.

Zverenci trénera Štefana Chrtianskeho st. získali prvý set 21:18.

Dramatickú koncovku druhej časti hry zvládli lepšie volejbalisti Belgicka, zvíťazili 22:20.

V treťom a štvrtom sete uspeli Belgičania zhodne 21:17 a napokon doviedli duel do víťazného konca.

Slovákom patrí v tabuľke priebežná tretia pozícia so ziskom šiestich bodov, vedie šestnásťbodové Belgicko pred Rakúskom (8 bodov).

Na poslednej priečke figurujú Dáni (3 b). V sobotu je v rámci A-skupiny na programe ešte duel Dánsko - Rakúsko, ktorý sa začne o 17.30 h SELČ.

A-skupina (Slagelse/Dán.):

Belgicko - Slovensko 3:1 (-18, 20, 17, 17)

89 min, rozhodovali: Hakkarainen (Fín.) a Kaaber (Nór.), 200 divákov

Belgicko: Verschueren, Van Den Dries, Klinkenberg, Coolman, Van De Voorde, Rousseax, libero Derkoningen (Tuerlinckx, Van Walle, Valkiers, Claes)
Slovensko: Masný, Kohút, Paták, Michalovič, Piovarči, Chrtiansky ml., libero Javorčík (Hruška, Zaťko, Bencz)

Slováci zatlačili svojho súpera od prvej lopty. Po dobrej práci Patáka na sieti či vtipnej Masného ulievke viedli 7:2. V prvom sete pokazili zverenci Štefana Chrtianskeho st. päť podaní, no Michalovič či Chrtiansky ml. dokázali priamo zo servisu aj bodovať. Belgičania znížili na 16:17 a vyrovnali na 18:18. Slováci však záver setu zvládli, na 21:18 zakončil útokom stredom siete blokár Kohút.

Aj druhý set sa hral v réžii slovenských reprezentantov, ktorí si udržiavali viacbodový náskok. Za stavu 17:13 sa na viac ako päť minút prerušil zápas, pretože striedajúci Belgičan Tuerlinckx si hneď počas prvej akcie privodil silný výron v členku. Prestávka viac prospela belgickému tímu, ktorý znížil na 16:17. Na 19:19 vyrovnal esom Klinkenberg a následne Belgičania premenili druhý setbal.

Navrch mali aj v treťom dejstve, v ktorom Slováci len korigovali ich náskok (11:8, 15:11, 20:16).

Vo štvrtom sete reprezentanti spod Tatier tiež len doťahovali manko: z 8:11 síce vyrovnali na 11:11 po Benczovom ese, ale Belgičania odskočili na 11:14 a slovenskí volejbalisti už zápas nezdramatizovali.