Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

03. mája 2022

Slovensko dostalo od Európskej komisie viac než 190 miliónov eur na riešenie utečeneckej krízyEurópska komisia zaslala na účty Ministerstva financií SR dodatočné zálohové platby zo zdrojov REACT-EU vo ...Zdieľať
bp_2531 676x451 3.5.2022 (Webnoviny.sk) - Európska komisia zaslala na účty Ministerstva financií SR dodatočné zálohové platby zo zdrojov REACT-EU vo výške takmer 194 miliónov eur. Dodatočné zálohové platby sú určené pre členské štáty, ktoré boli najviac zasiahnuté utečeneckou krízou.


Informoval o tom tlačový odbor ministerstva financií. Na Slovensko prišlo od vypuknutia vojny na Ukrajine už viac ako 380-tisíc Ukrajincov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Európska komisia Slovensku zaslala 193,6 miliónov eur. Presnejšie 107,7 mil. eur pre Operačný program Ľudské zdroje, 66,3 mil. eur pre Integrovaný regionálny operačný program a 19,6 mil. eur pre Operačný program Efektívna verejná správa.

Ide o financie, ktoré poskytujú dočasnú dodatočnú likviditu pre členské štáty, a ktoré bude potrebné zúčtovať do konca roka 2024.


Prostriedky REACT-EÚ vyčlenené v rámci programov financovaných z EÚ fondov boli pôvodne určené na zmiernenie dopadov súvisiacich s pandémiou COVID-19, najmä udržanie a vytváranie pracovných miest, poskytovanie sociálnych služieb občanom vrátane terénnej práce a komunitnej starostlivosti, financovanie zelených aktivít, zvýšenie kvality odborného vzdelávania a finančnú podporu zamestnancov v prvej línii.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko dostalo od Európskej komisie viac než 190 miliónov eur na riešenie utečeneckej krízy © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia vyhodnocuje záznam z protestu Smeru, počas ktorého odzneli vulgárne nadávky na prezidentku Čaputovú
<< predchádzajúci článok
Veľkokapacitné centrum pre utečencov z Ukrajiny v Humennom prejde do pohotovostného režimu