Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. apríla 2012

Slovensko je pripravené rokovať s Maďarskom o GabčíkoveSlovensko je pripravené obnoviť rokovania s Maďarskom o vodnom diele Gabčíkovo – Nagymaros. Maďarský premiér Viktor Orbán v pondelok poveril predstaviteľa vlády Maďarska pred ...Zdieľať
cez gabcikovo sa preplavilo 5 miliono BRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) - Slovensko je pripravené obnoviť rokovania s Maďarskom o vodnom diele Gabčíkovo – Nagymaros.


Maďarský premiér Viktor Orbán v pondelok poveril predstaviteľa vlády Maďarska pred Medzinárodným súdnym dvorom v Haagu Marcela Szabóa vyjednávaním so Slovenskom. Slovensko tento krok privítalo.

"Slovenská strana v tejto súvislosti víta záujem maďarskej strany obnoviť rokovania o implementácii rozsudku Medzinárodného súdneho dvora v Haagu z 25. septembra 1997. Obidve strany sa už dávnejšie v minulosti dohodli na tom, že implementácia rozsudku sa vykoná uzavretím medzinárodnej zmluvy," povedal agentúre SITA hovorca rezortu diplomacie Boris Gandel.

Slovenské ministerstvo zahraničných vecí podľa Gandela vyjadruje nádej, že sa v blízkej budúcnosti podarí s maďarskou stranou dospieť po takmer 15 rokoch od vynesenia rozsudku v spore o Sústavu vodných diel Gabčíkovo – Nagymaros k dohode o jeho vykonaní.

Maďarské médiá priniesli v pondelok informáciu, že maďarská vláda sa pokúsi obnoviť rokovania so Slovenskom o prehodnotení spornej zmluvy o sústave vodných diel na Dunaji a vypracovaní novej, ktorá by ju mala doplniť alebo nahradiť.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Horúcim kandidátom SaS na šéfa NKÚ je Kamil Krnáč
<< predchádzajúci článok
Do lavíc zasadne menej prvákov, cena stravy sa zvýši

Slovensko je pripravené rokovať s Maďarskom o Gabčíkove - diskusné fórum čitateľov

Som zvedavy na tento novy madarsky manever.18.4. 19:19:14