Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. apríla 2012

Horúcim kandidátom SaS na šéfa NKÚ je Kamil KrnáčJedným z kandidátov SaS na šéfa Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) je Kamil Krnáč. „Máme záujem o NKÚ. Kamil Krnáč je jeden z horúcich adeptov našej strany,“ povedal ...Zdieľať
kamil krnac BRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) – Jedným z kandidátov SaS na šéfa Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) je Kamil Krnáč.


„Máme záujem o NKÚ. Kamil Krnáč je jeden z horúcich adeptov našej strany,“ povedal predseda SaS Richard Sulík na tlačovej besede. Krnáč bol v minulom volebnom období kandidátom SaS na post šéfa Národného bezpečnostného úradu, pre nezhody vo vtedajšej koalícii však parlament o jeho zvolení do funkcie napokon ani nehlasoval.

Bližšie informácie o tom, či je tento kandidát v opozícii priechodný, Sulík novinárom povedať nechcel, chce si počkať na opozičné stretnutie. Opozičné strany podľa lídra liberálov pohádané nie sú, poznamenal, že nedávno sa stretol s predsedom KDH Jánom Figeľom a ich rozhovor bol veľmi korektný a konštruktívny. Sulík je pripravený diskutovať aj o možnom vytvorení tieňovej vlády, zatiaľ však nechce „fabulovať“.

Post predsedu NKÚ je jednou z funkcií, ktorú opozícii sľúbil vládny Smer-SD, na tom, kto bude v tomto úrade opozíciu zastupovať, sa opoziční predstavitelia ešte nedohodli.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ceny ropy vzrástli, trh upokojil ropovod Seaway
<< predchádzajúci článok
Slovensko je pripravené rokovať s Maďarskom o Gabčíkove

Horúcim kandidátom SaS na šéfa NKÚ je Kamil Krnáč - diskusné fórum čitateľov