Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

01. júna 2006

Slovensko sa rozlúčilo s Katarínou KolníkovouNa radošinskom cintoríne sa dnes rozlúčili s výnimočnou slovenskou herečkou Katarínou Kolníkovou príbuzní, známi a všetci tí, ktorí ju mali radi. Osobnosť Radošinského naivného divadla Katarína ...Zdieľať

BRATISLAVA 1. júna (WN/SITA) - Na radošinskom cintoríne sa dnes rozlúčili s výnimočnou slovenskou herečkou Katarínou Kolníkovou príbuzní, známi a všetci tí, ktorí ju mali radi. Osobnosť Radošinského naivného divadla Katarína Kolníková zomrela v pondelok vo veku 85 rokov, pričom okrúhle narodeniny oslávila len pred niekoľkými týždňami.

Pre mnohých ľudí stelesňuje Katarína Kolníková symbol človečiny, pretože dokázala zápasiť s mnohými útrapami vo svojom živote. Aj na poslednej rozlúčke odzneli slová, že jej život bol ako počasie, ktoré ju sprevádzalo na večný odpočinok. Zažila veľa horkých chvíľ, ale vždy našla vnútornú silu všetko prekonať. A spomedzi mrakov nakoniec vyšli slnečné lúče.

Počas rozlúčky sa jej dostalo veľa prejavov úcty a vďaky za to, čo všetko pre slovenský národ divadelne aj ľudsky dokázala. "Je to veľká strata pre televíziu aj pre národ. Pani Kolníková bola jednoduchý človek a práve v tom bola vzácna," povedal pre agentúru SITA riaditeľ Slovenskej televízie Richard Rybníček. Zároveň dodal, že si ju musíme i prostredníctvom televízie stále pripomínať, aby sme na ňu nezabudli.

FOTO: SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Danny Glover sa pripojil k protestujúcim záhradkárom
<< predchádzajúci článok
PIATOK ALEBO INÝ DEŇ

Slovensko sa rozlúčilo s Katarínou Kolníkovou - diskusné fórum čitateľov