26. marca 2011

Slovensko v Andorre zatiaľ vyhráva

Slovenská futbalová reprezentácia vedie po I. polčase sobotňajšieho stretnutia v kvalifikačnej B-skupine o postup na ME 2012 nad ...

bez nazvu Slovenská futbalová reprezentácia. Ilustračné foto. Foto: SITA/APANDORRA LA VELA 26. marca (WEBNOVINY) - Slovenská futbalová reprezentácia vedie po I. polčase sobotňajšieho stretnutia v kvalifikačnej B-skupine o postup na ME 2012 nad Andorrou na jej pôde 1:0. Skóre duelu otvoril v 21. min strelou zblízka pomedzi nohy domáceho gólmana Filip Šebo, ktorému loptu v pokutovom území naservíroval Róbert Vittek po priamom kope Marka Hamšíka. Slováci boli v prvom polčase aktívnejším mužstvom, mohli pridať aj ďalšie góly, no pokusy Erika Jendriška, Filip Šeba či Petra Pekaríka sa neujali.

Pre oba tímy je to piate vystúpenie v tejto kvalifikácii, po štyroch dueloch má Slovensko na konte sedem bodov, Andorra zatiaľ nebodovala. Oba tímy sa stretnú aj v nasledujúcom meraní síl o postup na ME 2012, dejiskom odvetného duelu bude 4. júna Žilina. Slovákov preverí v utorok 29. marca v prípravnom zápase Dánsko, hrať sa bude v Trnave.

Kvalifikácia ME 2012 - B-skupina - výsledok:

Andorra - Slovensko 0:1 po I. polčase
Gól: 21. Šebo, ŽK: 35. S. Gómez (Andorra), rozhodujú: Menashe Masiah - Nissan Davidy, Amihay Yehoshua Mozes (všetci Izr.)

Andorra: Gómes - Rubio Gómez, E. García, I. Lima, Bernaus - Vales, Ayala - Martínez, S. Moreno, M. Jimenéz - S. Gómez

Slovensko: J. Mucha ml. - Pekarík, Škrtel, J. Ďurica, Lukšík - E. Jendrišek, Hamšík, T. Kóňa, Stoch - Vittek, Šebo