26. marca 2011

Vo finále extraligy sa stretnú Košice s Popradom

Hokejisti Popradu zvíťazili v sobotňajšom rozhodujúcom siedmom zápase semifinále play-off Slovnaft extraligy 2010/2011 nad Banskou Bystricou 6:4 a v sérii uspel 4:3. Popradčania sa vo ...

kosicania finaloveho supera stale Foto: SITA/Dušan HeinPOPRAD 26. marca (WEBNOVINY) - Hokejisti Popradu zvíťazili v sobotňajšom rozhodujúcom siedmom zápase semifinále play-off Slovnaft extraligy 2010/2011 nad Banskou Bystricou 6:4 a v sérii uspel 4:3. Popradčania sa vo finále stretnú s víťazom základnej časti HC Košice, ktorý v semifinále vyradil Duklu Trenčín.

Výsledok - sobota - semifinále play-off - 7. zápas:
HK Poprad - HC 05 Banská Bystrica 6:4 (3:1, 0:2, 3:1) - konečný výsledok série: 4:3, Poprad postúpil do finále
Góly: 6. J. Brejčák (A. Kroták), 11. Lundberg (Škovira), 17. Škovira (J. Brejčák, Suchý), 43. Kuľha (Škovira), 45. Rapáč (Jasečko), 48. Svitana (A. Kroták, Suchý) - 20. Paľov (J. Sýkora, Cunik), 33. Biro (Češík), 35. Rumpel (Kútny, Kolba), 58. Češík (Kútny,
Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Lažo 10 min za nešportové správanie sa, Hvila (obaja Banská Bystrica) 10 min za úder do hlavy a krku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Šindler, Fraňo - Novák, Tvrdoň, 4404 divákov

Poprad: Lipovský - J. Brejčák, Suchý, Jasečko, D. Brejčák, Kramár, Malina - Kuľha, Lundberg, Škovira - A. Kroták, Kmiť, Svitana - Rapáč, Klouda, Wanvig - Paločko, Mlynarovič, Vandas - J. Kopecký
B. Bystrica: Fedor (od 17. min Šimonovič) - Cebák, Cuník, Biro, Kolba, Kubka, Bambúch, Vantroba, Bendík - Tománek, M. Hudec, Hvila - Lažo, Miroslav Hlinka, Weissmann - Paľov, Šechný, J. Sýkora - Rumpel, Češík, Kútny

Už v prvej minúte rozhodujúceho semifinále mohol prešpikované domáce tribúny rozjasať kapitán domácich Kroták, ale po peknej kombinácii druhého útoku mieril len do Fedora. Obidva tímy si od úvodného vhadzovania nič nedarovali a produkovali kvalitný, agresívny hokej.

V 6. min hneď po buly vypálil J.Brejčák a jeho príklep si našiel cestičku až do bránky a Poprad otvoril skóre - 1:0. Domáci chceli čím skôr pridať aj druhý zásah, no Jasečkova strela z bezprostrednej blízkosti ani následná početná výhoda gól nepriniesli. "Modrobieli" podkurovali "baranom" najmä častou streľbou a Fedor sa musel mať neustále na pozore. Vytúžený druhý gól "kamzíci" zaznamenali počas presilovej hry, keď trochu ekvilibristiky predviedol Lundberg a z ideálnej pozície zakončil - 2:0. Ani to však zo strany domácich nebolo všetko. V 17. min potrestal po skrumáži pred Fedorom nezmyselné vylúčenie Bira Škovira a Poprad viedol rozdielom triedy. Hostia sa nevzdávali a po chybe domácej obrany Paľov znižoval na 1:3. Vášne vzbudila situácia pred Šimonovičom len 12 sekúnd pred prvou sirénou. "Kamzíci" síce dosiahli gól, ale Ján Sýkora úmyselne posunul svoju bránku a gól tak neplatil. Poprad dostal k dispozícii "iba" presilovú hru.

Druhú časť ovládli hostia. Ani jeden z tímov nepoľavil v tempe, no tréneri očividne dohovorili svojim zverencom najmä čo sa týka defenzívnej činnosti. Bystričania sa potrebovali zlepšiť najmä v útočnej fáze, ale ich snahu naštrbilo zranenie Hudeca, ktorý sa pobral do kabín a zbytočné kibicovanie Laža, ktoré ho stálo 10-minútový osobný trest. Poprad hrozil najmä svojím štvrtým útokom, kde si trojica Vandas, Mlynarovič, Paločko vytvorila nejednu príležitosť, Šimonovič však bol nepriestrelný. "Barani" síce nedokázali v prostrednom dejstve využiť tri presilové hry, predsa len sa im podarilo zvrátiť stav stretnutia. V priebehu 75 sekúnd skórovali najskôr Biro, keď Lipovský nevidel cez hradbu tiel jeho nahodený puk a potom Rumpel, od ktorého sa puk odrazil do Suchého a odtiaľ putoval až za bránkovú čiaru - 3:3. Hosťom narástli krídla, boli všade o krok skôr a len tak-tak, že sa neujali vedenia ešte pred prestávkou, ktorá bola pre Poprad vykúpením.

Poprad začal v tretej tretine hrať opäť svoju hru, ktorá priniesla ovocie. Štvrtý gól najskôr v 43. min zaznamenal po tvrdej rane Kuľha a o dve minútke v prečíslení dvoch na jedného Rapáč prekvapil Šimonoviča dobre mierenou strelou a Poprad razom viedol o dva góly - 5:3. "Baranom" nezostávalo nič iné len staviť všetko na jednu kartu, ale Lipovský a pozorná domáca obrana hosťom veľa nedovoľovala. Eufóriu radosti na popradskom zimnom štadióne priniesol šiesty gól v sieti bystrických gólmanov, keď sa exportnou strelou presadil Svitana a o postupujúcom do finále bolo rozhodnuté. Hostia si svoju útočnú snahu sami nulovali nedisciplinovanosťou a naďalej mali plné ruky práce s ubránením aspoň akého-takého stavu. Češík síce zaznamenal štvrtý gól, no Bystričania v závere nemali nárok, navyše vystavili sa ešte do oslabenia troch proti piatim. Poprad zvíťazil v rozhodujúcom dueli 6:4 a bude súperom Košíc vo finále extraligy.