Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. januára 2011

SPIŠIAK: Do hodnotenia policajtov sa započíta už aj januárDo nového systému hodnotenia policajtov sa započíta aj ich práca za práve prebiehajúci mesiac január. "V prípade dopravnej polície sa s okamžitou platnosťou začína ...Zdieľať
spisiak Foto: SITA/Jozef JakubčoBRATISLAVA 21. januára (WEBNOVINY) - Do nového systému hodnotenia policajtov sa započíta aj ich práca za práve prebiehajúci mesiac január. "V prípade dopravnej polície sa s okamžitou platnosťou začína používať hodnotiaci systém naostro, bez nastavovania. Každá dopravná nehoda bude priamo negatívne ovplyvňovať hodnotenie policajtov v dopravných hliadkach, ako aj ich nadriadených. Toto hodnotenie bude okamžite použiteľné na prijatie personálnych opatrení. Čiže nebudeme čakať štvrťrok, polroka, ale každý mesiac vrátane januára,“ tvrdí policajný prezident Jaroslav Spišiak. Podľa informácií, ktoré agentúre SITA poskytla hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová, prísnejšie opatrenia zbor zaviedol pre "negatívny vývoj na úseku bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky s tragickými následkami".

Policajti budú kontrolovať dodržiavanie rýchlostí, zákaz alkoholu a návykových látok a základné povinnosti vodiča. Zvlášť sa zamerajú na vodičov, ktorí majú doklady menej ako päť rokov a agresívnych a arogantných vodičov. Počas piatkov a víkendov budú policajti naďalej kontrovať vodičov na alkohol a návykové látky v blízkosti kultúrno-spoločenských podujatí, v okolí zábavných centier, diskoték, herní a barov. "Zapojíme maximálny počet síl a prostriedkov dopravnej polície vrátane všetkých technických prostriedkov,“ uzavrel Spišiak.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Transparentný tender vstupuje do finále
<< predchádzajúci článok
Železnice by mali podľa Palčáka prepúšťať až po analýze

SPIŠIAK: Do hodnotenia policajtov sa započíta už aj január - diskusné fórum čitateľov

Žiaľ som nútený22.1. 10:59:41