05. septembra 2018

Štafeta švajčiarskych horských cyklistov má zlato na MS, Slováci 21.

Štafeta švajčiarskych horských cyklistov triumfovala v úvodných pretekoch na domácich majstrovstvách sveta v Lenzerheide. Slovenský tím obsadil predposledné ...

Ilustračné foto Foto: TASR - Martin Kubeš
Lenzerheide 5. septembra (TASR) - Štafeta švajčiarskych horských cyklistov triumfovala v úvodných pretekoch na domácich majstrovstvách sveta v Lenzerheide. Slovenský tím obsadil predposledné 21. miesto.

Päťčlenný švajčiarsky tím zvládol trať za rovnú hodinu a bol o trinásť sekúnd rýchlejší ako strieborní Nemci a o tridsaťštyri sekúnd ako tretí Dáni. Slovenský tím v zložení Filip Sklenárik, Martin Haring, Radka Paulechová, Janka Keseg Števková a Jakub Jenčuš prišiel do cieľa s mankom 9 minút a 55 sekúnd.

MS v horskej cyklistike - štafety: 1. Švajčiarsko 1:00:00 h, 2. Nemecko + 13 s, 3. Dánsko +34,... 21. SR (Sklenárik, Haring, Paulechová, Keseg Števková, Jenčuš) +9:55 min