Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. apríla 2012

Stanislav Jankovič možno pôjde na detektor lžíMinister vnútra Robert Kaliňák by bol rád, keby sa novým šéfom polície stal Stanislav Jankovič, ktorý je trestne stíhaný za zneužitie právomocí verejného činiteľa. Zastavenie ...Zdieľať
stanislav jankovic BRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) - Minister vnútra Robert Kaliňák by bol rád, keby sa novým šéfom polície stal Stanislav Jankovič, ktorý je trestne stíhaný za zneužitie právomocí verejného činiteľa.


Zastavenie trestného stíhania, o ktorom v súčasnosti rozhoduje Generálna prokuratúra, však pre Kaliňáka ešte nie je dostatočným dôvodom, aby Jankoviča vymenoval. "Ja som ešte získal trochu času, aby sme vedeli, či sa to vyrieši pozitívne alebo negatívne. V prípade, že sa to vyrieši negatívne, je odpoveď jasná," povedal minister po dnešnom rokovaní vlády.

Ak by však trestné stíhanie prokuratúra zastavila, Jankovič, ktorého obvinili za to, že údajne známemu vybavil vodičský preukaz, by podľa Kaliňáka musel prejsť bezpečnostnou previerkou aj detektorom lži.

"V prípade, že sa to vyrieši v jeho prospech, tak samozrejme kľúčové postavy na ministerstve vnútra, akými sú riadiaci pracovníci, musia mať bezpečnostné previerky na prísne tajné, čo so sebou samozrejme prináša v prípade bezpečnostného rizika, za ktoré tento problém určite považovať môžeme, aj bezpečnostný pohovor a detektor lži," dodal Kaliňák.

Ak niekto dostane certifikát na prísne tajné, podľa ministra to znamená, že u neho neexistuje bezpečnostné riziko alebo problém. Kaliňák chce teraz počkať na rozhodnutie prokuratúry. "V tejto chvíli máme ešte trochu času, ak sa nám čas vyčerpá, musíme riešiť situáciu inak," uzavrel.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Republikán Romney dobehol v prieskumoch Baracka Obamu
<< predchádzajúci článok
Tesco plánuje otvoriť 20 nových obchodov

Stanislav Jankovič možno pôjde na detektor lží - diskusné fórum čitateľov

Jankovič možno pôjde na detektor lží19.4. 3:09:03