Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

20. novembra 2018

Štát predĺžil splatnosť pomoci pre Agentúru pre núdzové zásoby ropyIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR
Bratislava 20. novembra (TASR) - Štát predĺžil splatnosť pôžičky pre Agentúru pre núdzové zásoby ropy a ropných výrobkov zo 16. decembra 2024 na 16. decembra 2031. Vyplýva to z dodatku, ktorý v utorok na svojom rokovaní schválila vláda.


Zmluvné strany, teda Ministerstvo financií (MF) SR a Agentúra pre núdzové zásoby ropy a ropných výrobkov 11. decembra 2014 uzatvorili Zmluvu o návratnej finančnej výpomoci. Zmluvou sa MF SR zaviazalo poskytnúť agentúre návratnú finančnú výpomoc zo štátnych finančných aktív vo výške 520 miliónov eur.

Agentúra ku dňu uzatvorenia dodatku k zmluve uhradila časť istiny návratnej finančnej výpomoci vo výške 60 miliónov eur a úroky zo sumy nesplatených finančných prostriedkov za príslušné úrokové obdobia. Nesplatená časť istiny tak predstavovala ku dňu uzatvorenia dodatku sumu vo výške 460 miliónov eur.

Cieľom dodatku je stanoviť pravidelné ročné splátky istiny poskytnutej návratnej finančnej výpomoci vždy v minimálnej výške 25 miliónov eur. S týmto priamo súvisela potreba predĺženia celkovej splatnosti návratnej finančnej výpomoci do roku 2031.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
M. Blaszczak: Globálny pakt o migrácii povedie k zosilneniu krízy
<< predchádzajúci článok
SaS: Š. Harabin by mal odísť z justície, nie na nižší súd

Štát predĺžil splatnosť pomoci pre Agentúru pre núdzové zásoby ropy - diskusné fórum čitateľov