Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

31. augusta 2010

Štátny smútok bude 2. septembraPre krvavý incident, ktorý sa odohral v pondelok dopoludnia v bratislavskej Devínskej Novej Vsi, vyhlásila vláda na dnešnom mimoriadnom rokovaní na štvrtok 2. septembra ...Zdieľať
statny smutok Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 31. augusta (WEBNOVINY) – Pre krvavý incident, ktorý sa odohral v pondelok dopoludnia v bratislavskej Devínskej Novej Vsi, vyhlásila vláda na dnešnom mimoriadnom rokovaní na štvrtok 2. septembra štátny smútok. Pietna spomienka na obete krvavého incidentu potrvá od 8:00 do 18:00. Štátne orgány, inštitúcie a orgány územnej samosprávy v tomto čase spustia štátne vlajky na pol žrde. Štátny smútok vyhlásila vláda na základe zákona o štátnych symboloch SR. Útočníkom, ktorý postrieľal sedem ľudí a sám pri šialenej prestrelke zomrel, bol 48-ročný Ľubomír Harman z Devínskej Novej Vsi.

Vláda na dnešnom mimoriadnom rokovaní vzala tiež na vedomie informáciu o udalostiach v Devínskej Novej Vsi a postupe vyšetrovania, o ktorom ju informoval policajný prezident Jaroslav Spišiak.

Jednorazovú dotáciu pozostalým po obetiach a zraneným po pondelkovom krvavom incidente v bratislavskej Devínskej Novej Vsi vo výške 829,85 eura poskytne ministerstvo práce. Rozhodla o tom na dnešnom mimoriadnom rokovaní vláda. Pozostalí majú okrem toho nárok aj na príspevok na pohreb vo výške 79,670 eura. Pozostalí po nevinných obetiach tragickej udalosti si tiež môžu na základe zákona o sociálnom poistení uplatniť svoje nároky na príslušných pobočkách Sociálnej poisťovne.

Zoznam pozostalých po nevinných obetiach streľby, ako aj zoznam zranených vypracuje kompetentný zamestnanec na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava IV. Jednorazovú dotáciu na humanitnú starostlivosť bude možné použiť na zmiernenie dôsledkov tragickej udalosti. Príslušný úrad tiež prešetrí sociálne pomery žiadateľov a zabezpečí vyplnenie písomných žiadostí o dotáciu. Vzor žiadosti o dotáciu je dostupný na webovej stránke rezortu práce, sociálnych vecí a rodiny. Vypracovaný zoznam, vrátane písomnej žiadosti a informácie o sociálnych pomeroch jednotlivých žiadateľov o poskytnutie dotácie na humanitnú starostlivosť príslušný úrad predloží ministerstvu práce, ktoré o poskytnutí dotácie rozhodne.

O príspevok na pohreb je potrebné písomne požiadať na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny príslušnom podľa miesta posledného trvalého pobytu alebo prechodného pobytu zomrelého.
Žiadosť potvrdzuje pohrebná služba, ktorá poskytla služby spojené so zabezpečením pohrebu a úrad práce, sociálnych vecí a rodiny podľa miesta úmrtia.


SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V bystrickej Kotve sa šíri žltačka
<< predchádzajúci článok
Švédsko plánuje na budúci rok vyrovnaný rozpočet

Štátny smútok bude 2. septembra - diskusné fórum čitateľov