Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

30. júla 2022

Štátnym zamestnancom stúpnu platy o sedem percent a učiteľom o desaťŠtátnym a verejným zamestnancom sa od začiatku budúceho roka zvýšia platy o 7 percent a od septembra budúceho roka o ďalších 10 percent. Platy učiteľov ...Zdieľať
gettyimages 838906078 676x451 30.7.2022 (Webnoviny.sk) - Štátnym a verejným zamestnancom sa od začiatku budúceho roka zvýšia platy o 7 percent a od septembra budúceho roka o ďalších 10 percent.


Platy učiteľov vysokých škôl a výskumných a vývojových zamestnancov, ako aj platy pedagogických a odborných zamestnancov od začiatku budúceho roka stúpnu o 10 percent a od 1. septembra budúceho roka o ďalších 12 percent.

Vyplýva to z návrhov nariadení vlády, ktoré Úrad vlády SR predložil do pripomienkového konania. Legislatívne návrhy vychádzajú z uzatvorených kolektívnych zmlúv vyššieho stupňa pre verejnú a štátnu službu na obdobie od 1. januára 2023 do 31. augusta 2024.

Zvýšenie platov štátnych a verejných zamestnancov si v budúcom roku vyžiada zo štátneho rozpočtu spolu takmer 740 miliónov eur a v roku 2024 takmer 1,22 miliardy eur. Od začiatku júla tohto roka sa platy v štátnej a verejnej správe zvýšili o 3 percentá.


Zdroj: Webnoviny.sk - Štátnym zamestnancom stúpnu platy o sedem percent a učiteľom o desať © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Gazprom: S turbínou pre plynovod Nord Stream 1 sú stále problémy
<< predchádzajúci článok
Všetkým rovnako alebo podľa výšky dôchodku? Názory ľudí na jednorazovú pomoc sa líšia podľa toho, koho volili