Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. augusta 2009

Stav dvoch zranených z Pohody sa zlepšilStav 19-ročnej dievčiny z Trenčína a 25-ročného muža z okresu Veľký Krtíš, ktorí pri zrútení stanu na festivale Bažant Pohoda utrpeli vážne poranenie hlavy, sa mierne zlepšil. Agentúre SITA ...Zdieľať
ŽILINA/MARTIN 3. augusta (WEBNOVINY) - Stav 19-ročnej dievčiny z Trenčína a 25-ročného muža z okresu Veľký Krtíš, ktorí pri zrútení stanu na festivale Bažant Pohoda utrpeli vážne poranenie hlavy, sa mierne zlepšil. Agentúre SITA to potvrdili predstavitelia Martinskej fakultnej nemocnice i Nemocnice s poliklinikou v Žiline, kde sú obaja pacienti hospitalizovaní.


"Pacientka je naďalej u nás hospitalizovaná, je to 15 deň hospitalizácie, je v stabilizovanom stave. Čo sa týka jej vedomia, nachádza sa na úrovni semikomatózneho stavu," informovala prednostka Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny Martinskej fakultnej nemocnice Beáta Sániová. Dodala, že dievčina čiastočne reaguje na okolie, splní jednoduchý príkaz pohybom končatín, má otvorené oči a reaguje na hlas. Uplynulý týždeň začala s rehabilitáciou. Ďalšie informácie by mali lekári poskytnúť koncom tohto týždňa. Mladý muž z Pohody, ktorý leží v žilinskej nemocnici, začal s postupnou rehabilitáciou. Vzhľadom k miere poranenia to bude podľa riaditeľky nemocnice Daniely Bekeovej dlhší proces. Komunikuje tiež s okolím, primerane k svojmu zdravotnému stavu. Obaja pacienti už dýchajú bez pomoci prístrojov.

Trinásty ročník festivalu Bažant Pohoda na trenčianskom letisku predčasne ukončili po tom, čo sa 18. júla popoludní areálom prehnala búrka sprevádzaná silným vetrom. Otvorený stan firmy Bossert Zelte to nevydržal a zrútil sa počas koncertu na stovky ľudí. Neprežil to 29-ročný muž z Piešťan, hospitalizovali 40 ľudí, ďalších 56 ošetrili ambulantne. Organizátori festival predčasne ukončili a nariadili evakuáciu. Na festivale bolo približne 35-tisíc ľudí. Príčiny tragédie vyšetruje polícia, ktorá začala vo veci trestné stíhanie pre zločin všeobecného ohrozenia. Bližšie informácie podá až po ukončení vyšetrovania. Festivalový stan skúmajú už aj pracovníci Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Zranený muž z Pohody začína s rehabilitáciou (31. 7. 2009)
 Bez prístrojov už dýchajú obaja vážne zranení z Pohody (30. 7. 2009)
 Experti začali skúmať padnutý stan z Pohody (29. 7. 2009)
 Zranené dievča z Pohody už dýcha bez pomoci prístrojov (27. 7. 2009)
 Festival Pohoda podporia v Subclube, zahrá aj Marián Varga (27. 7. 2009)
 Zranené dievča z Pohody začali preberať z umelého spánku (24. 7. 2009)
 Rodiny zasiahnuté tragédiou na Pohode môžu kontaktovať organizátorov (24. 7. 2009)
 POHODA: Z martinskej nemocnice prepustili zranenú 19-ročnú dievčinu (23. 7. 2009)nasledujúci článok >>
MIKLOŠ: Vláda premrhala v korupčných kauzách tri miliardy eur
<< predchádzajúci článok
Prepad príjmov štátu sa zmierňuje

Stav dvoch zranených z Pohody sa zlepšil - diskusné fórum čitateľov