Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. augusta 2009

Kauzu BMG a Horizont odročili na neurčitoPojednávanie s trojicou obžalovaných Jozefom M., Patrikom P. a Dávidom B. v kauze nebankových subjektov BMG Invest a Horizont Slovakia sudca Špecializovaného trestného súdu dnes odročil na neurčito. ...Zdieľať
BRATISLAVA 3. augusta (WEBNOVINY) - Pojednávanie s trojicou obžalovaných Jozefom M., Patrikom P. a Dávidom B. v kauze nebankových subjektov BMG Invest a Horizont Slovakia sudca Špecializovaného trestného súdu dnes odročil na neurčito. Zároveň rozhodol, že súd priberie znalca na preskúmanie zdravotného stavu obžalovaného Patrika P., ktorý sa aj dnes ospravedlnil pre práceneschopnosť. SITA o tom informovala hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.


Pojednávanie pre práceneschopnosť Patrika P. muselo byť odročené už 8. júna, na pojednávanie však neprišiel ani 27. apríla, keď súd musel kauzu odročiť, pretože obžalovaný nedal súhlas na pojednávanie v jeho neprítomnosti. Obnovený proces s trojicou obžalovaných Jozefom M., Patrikom P. a Dávidom B. sa súdu podarilo otvoriť 9. februára až na siedmy pokus. Dôvodmi, pre ktoré dovtedy nemohol pojednávať, boli ochorenia Dávida B., neprítomnosť Patrika P., ktorému rodila manželka, vypovedanie plnej moci jeho advokáta či stomatochirurgický zákrok obhajcu Jozefa M.

Na pojednávaní, ktoré sa uskutočnilo vo februári, bol predvedený z väzby ako svedok bývalý šéf nebankových spoločností Vladimír Fruni, ktorý však odmietol pred senátom vtedajšieho Špeciálneho súdu (ŠS) vypovedať s odôvodnením, že by si mohol privodiť trestné stíhanie. Bývalý generálny riaditeľ BMG Invest Marián Šebeščák na pojednávaní zase uviedol, že akciu prevodu oboch nebankových subjektov na nových majiteľov riadil veľkopodnikateľ Jozef M., ten to však odmietol. "Svedok nehovorí pravdu, s tou vecou som nemal nič spoločné.“ Šebeščák sa na súde vyjadril aj k mediálne známej nahrávke telefonátu, ktorá je dôkazom obžaloby. Podľa neho Fruni telefonoval Jozefovi M. a rozhovor nahral kamerou, aby mal dôkaz o tom, že spoločnosti už patria novým majiteľom.

ŠS 27. apríla 2007 trojicu odsúdil za trestné činy založenia a zosnovania zločineckej skupiny a podvodu. Podľa obžaloby spôsobili škodu vyše 26,5 milióna eur spoločnostiam BMG Invest a Horizont Slovakia. Senát odsúdil Jozefa M. na 12 rokov, Dávida B. na 11 rokov a Patrika P. na 10 rokov. Rozsudok nenadobudol právoplatnosť, obžalovaní sa proti nemu odvolali. Najvyšší súd rozsudok zrušil a kauzu vrátil ŠS na opätovné prerokovanie.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenská pošta otvorila novú pobočku v Spišskej Novej Vsi
<< predchádzajúci článok
Gott považuje zverejnenie dokumentov ŠtB za provokáciu

Kauzu BMG a Horizont odročili na neurčito - diskusné fórum čitateľov