Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. októbra 2017

ŠTEFANEC: Akademická spolupráca prispieva k rozvoju energetikyNa archívnej snímke eurposlanec Ivan Štefanec.Zdieľať
Na archívnej snímke eurposlanec Ivan Štefanec. Foto: TASR - Michal Svítok
Brusel 12. októbra (TASR) - Budúcnosť Európy v energetickej oblasti je aj v spolupráci na akademickej úrovni. Týmito slovami ocenil poslanec Európskeho parlamentu (EP) Ivan Štefanec (KDH) spoluprácu troch univerzít zo Slovenska, Českej republiky a Poľska, ktoré v stredu na pôde Stáleho zastúpenia SR pri EÚ pripravili konferenciu "Energia pre budúcnosť: Energia 4.0.".


Štefanec prevzal záštitu nad podujatím, ktoré pomohla pripraviť Styčná kancelária pre výskum a vývoj v Bruseli (SLORD), hlavným organizátorom však bola Žilinská univerzita, ktoré regionálne spolupracuje s Technickou univerzitou v Ostrave a Politechnikou Sliezskou z Gliwíc v Poľsku.

"Vítam túto iniciatívu, lebo budúcnosť Európy v energetike je v spolupráci aj na akademickej úrovni. Pre nás je to viac nových poznatkov a podnetov," priznal poslanec, ktorý sa v europarlamente zaoberá otázkami spotrebiteľov, vnútorným trhom, ale aj malými a strednými podnikmi.

Štefanec pripomenul, že Európa je stále silne závislá na dovoze energií zo zahraničia, ešte stále sa veľa energie vyrába znečisťovaním životného prostredia a veľa energie zbytočne míňame.

"Na tieto záležitosti potrebujeme odpovede aj od akademikov, aj od priemyslu a širokej verejnosti. Zbierame tieto podnety a myslím so, že projekt Energia 4.0, projekt obnoviteľných zdrojov, je najlepšou odpoveďou na zníženie našej energetickej závislosti, na jej čistejšiu výrobu a zlepšenie sa v energetickej efektívnosti," opísal situáciu poslanec.

Nové nápady podľa neho znamenajú aj nové technológie, lepšie konkurenčné prostredie aj pre malé firmy, ktoré tiež majú svoje miesto v sektore energetiky.

Štefanec v závere vyjadril nádej, že podobné konferencie pomáhajú presadzovať spoločný cieľ, ktorým je Energetická únia a na jej konci sú lepšie ceny energií pre ľudí aj pre firmy.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Gorbačov vyzýva Putina a Trumpa, aby rokovali o jadrových zbraniach
<< predchádzajúci článok
Andrej Kiska sa zúčastní na summite prezidentov krajín V4

ŠTEFANEC: Akademická spolupráca prispieva k rozvoju energetiky - diskusné fórum čitateľov