06. decembra 2009

Stochov šiesty ligový gól predĺžil sériu Twente

Slovenský futbalový reprezentant Miroslav Stoch strelil v nedeľu v zápase 16. kola najvyššej holandskej futbalovej súťaže NEC Nijmegen - FC Twente Enschede (3:4) už svoj šiesty ligový gól v krajine ...

ENSCHEDE 6. decembra (WEBNOVINY) - Slovenský futbalový reprezentant Miroslav Stoch strelil v nedeľu v zápase 16. kola najvyššej holandskej futbalovej súťaže NEC Nijmegen - FC Twente Enschede (3:4) už svoj šiesty ligový gól v krajine tulipánov. Skóre duelu síce v 15. min otvoril Goossens, následne sa však trikrát presadili hosťujúci futbalisti - postupne Perez, NKufo a v 31. min aj nitriansky odchovanec Stoch, keď sa kľučkou uvoľnil do šestnástky a tvrdou strelou nedal maďarskému brankárovi Nijmegenu Gáborovi Babosovi šancu. Ešte do prestávky ale dvoma presnými zásahmi na 3:3 vyrovnal Vleminckx. Ten istý hráč dostal v 55. min červenú kartu, ktorú v 88. min potrestal Ruiz. Enschede zaznamenalo jedenáste víťazstvo v rade, čím prekonalo svoj klubový rekord zo sezóny 1973/1974 (doteraz 10 gólov). Stoch proti Nijmegenu odohral 90 minút, v 69. min dostal od hlavného arbitra stretnutia žltú kartu.

Nedeľňajší gól slovenského mladíka bol celkovo jeho ôsmy v drese Enschede, kde je na hosťovaní z anglického veľkoklubu FC Chelsea. Okrem šiestich presných zásahov v Eredivisie bol dvakrát úspešný aj v Európskej lige UEFA 2009/2010. Stoch patrí k najlepším hráčom mužstva a aj jeho zásluhou je mužstvo, ktoré vedie anglický kouč Steve McClaren, na čele ligovej tabuľky so 44 bodmi za 14 víťazstiev a 2 remízy s dvojbodovým náskokom pred PSV Eindhoven.