Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. októbra 2020

Štyria obvinení v kauze žilinských sudcov ostanú vo väzbe, najvyšší súd zamietol ich sťažnostiŠtyri osoby, obvinené zo zločinu prijímania úplatku v súvislosti s kauzou žilinských sudcov, ktorí boli zatknutí v rámci policajnej akcie Plevel, ostávajú vo väzbe. Ako ďalej informovala ...Zdieľať
gettyimages 1161452160 676x448 13.10.2020 (Webnoviny.sk) - Štyri osoby, obvinené zo zločinu prijímania úplatku v súvislosti s kauzou žilinských sudcov, ktorí boli zatknutí v rámci policajnej akcie Plevel, ostávajú vo väzbe.


Ako ďalej informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR (NS SR) Alexandra Važanová, senát 3T NS SR na dnešnom neverejnom zasadnutí sťažnosti obvinených Pavla P., Daniela B., Luboša M. a Juraja F., podané proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) pracovisko Banská Bystrica zo dňa 17. septembra, ktorým boli títo obvinení vzatí do väzby, zamietol.

Súd rozšíril dôvody väzby


„Senát zároveň vyhovel sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry vo vzťahu k Danielovi B. a u tohto obvineného rozšíril dôvody väzby aj o preventívnu väzbu,“ dodala Važanová.

ŠTS vzal v septembri štvoricu do väzby pre obavu z možného ovplyvňovania svedkov. U jedného z obvinených bola dôvodom väzby aj obava z možného pokračovania v trestnej činnosti.

Policajná akcia "Plevel"


Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala v septembri v rámci akcie Plevel pôvodne päť osôb, jednu neskôr prepustili.

Medzi zadržanými bol bývalý sudca Pavol P., sudca Daniel B. a advokát Ľuboš M. Vyšetrovateľ ich obvinil z prijímania úplatku.


Zdroj: Webnoviny.sk - Štyria obvinení v kauze žilinských sudcov ostanú vo väzbe, najvyšší súd zamietol ich sťažnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia vyvracia jeden z najúbohejších hoaxov, sedem samovrážd nesúvisí so stratou zamestnania
<< predchádzajúci článok
Huawei predstavil IdeaHub – inteligentného pomocníka pre firmy alebo školy

Štyria obvinení v kauze žilinských sudcov ostanú vo väzbe, najvyšší súd zamietol ich sťažnosti - diskusné fórum čitateľov