Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. februára 2020

Súd sa postavil Erdoganovmu režimu, oslobodil aktivistov obvinených z pokusu o prevrat


Tagy: súd

Súd v tureckom Istanbule prijal v utorok nečakané rozhodnutie, keď oslobodil deviatich predstaviteľov mimovládnych organizácií, ktorých obžaloba vinila zo snahy o uskutočnenie štátneho prevratu a prokurátor ...Zdieľať
erdogan 676x501 18.2.2020 (Webnoviny.sk) - Súd v tureckom Istanbule prijal v utorok nečakané rozhodnutie, keď oslobodil deviatich predstaviteľov mimovládnych organizácií, ktorých obžaloba vinila zo snahy o uskutočnenie štátneho prevratu a prokurátor pre nich žiadal doživotné tresty.


Turecká opozícia a zahraničie označovali tento prípad za súčasť politických procesov proti odporcom režimu prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Medzi údajnými strojcami prevratu boli okrem iných Yigit Aksakoglu, ktorý vedie mimovládku na pomoc deťom zo znevýhodnených rodín, či Osman Kavala, ktorý organizuje kultúrne podujatia.

Všetci sa "prehrešili" tým, že v roku 2013 zorganizovali v Istanbule demonštráciu proti plánom vlády postaviť v obľúbenom mestskom parku nové nákupné centrum. Tento protest neskôr prerástol do celonárodného protestného hnutia proti vtedajšiemu premiérovi a dnešnému prezidentovi Erdoganovi.

Proces s lídrami vtedajších protestov sa okrem deviatich osôb, ktoré v utorok zbavili obvinení, týka aj ďalších siedmich ľudí. Tí však v obave pred politickými perzekúciami radšej ušli do zahraničia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Súd sa postavil Erdoganovmu režimu, oslobodil aktivistov obvinených z pokusu o prevrat © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: súd
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mamojka sa vyjadril k tvrdeniam exsiskára Tótha, ktorý ho spomenul v súvislosti s Kočnerom
<< predchádzajúci článok
Koronavírus vplýva aj na firmu Apple, v Číne klesá dopyt po iPhonoch

Súd sa postavil Erdoganovmu režimu, oslobodil aktivistov obvinených z pokusu o prevrat - diskusné fórum čitateľov