24. júla 2010

Súhrn 2. kola I. futbalovej ligy 2010/2011

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 2. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže I. ligy 2010/2011: MŠK Rimavská Sobota - MFK Zemplín Michalovce ...

futbal Foto: Ilustračné foto SITA BRATISLAVA 24. júla (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 2. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže I. ligy 2010/2011:

MŠK Rimavská Sobota - MFK Zemplín Michalovce 0:0
ŽK: 83. Obročník - 63. Hreško, 72. Vajda, 74. E. Seman, rozhodovali: Mriglot - Bobko, M. Sluk, 418 divákov
Prvú vážnu šancu si vytvorili Michalovčania, ale hlavičku Gamkrelidzeho vykopávali domáci zadáci z bránkovej čiary. Neskôr môhol skórovať kapitán Rimavskej Soboty Pisár z priameho kopu, ale jeho strelu brankár hostí vyrazil. V 38. min po rohu Pisára hlavičkoval Líška, ale bolo z toho iba brvno. V druhom polčase bol aktívny za domácich striedajúci Juhász. V 86. min však mohol rozhodnúť hosťujúci Hreško, ale nedorozumenie v domácej obrane nevyužil a jeho strelu Geri vykopol z opustenej bránky.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MFK Dolný Kubín 2:0 (2:0)
Góly: 8. M. Bezák, 39. V. Šlosár, ŽK: 44. Rezer, 82. M. Bezák - 40. Zahradník, rozhodovali: Smolák - Košecký, Vindiš, 850 divákov
V prvom polčase mal domáci tím viac z hry a tlačili sa do útoku. Výsledkom ich snahy boli dva strelené góly, o ktoré sa postarali Milan Bezák a Vladimír Šlosár. Po zmene strán videli diváci iba priemerný futbal. Dolný Kubín hral disciplinovanejšie v obrane, ale v ofenzívne nedokázal uspieť.

Slovan Duslo Šaľa - FK LAFC Lučenec 0:4 (0:0)
Góly: 49. a 52. E. Lukáč, 57. Boháčik, 69. Kamendy, ŽK: 12. Mujkoš, 58. P. Sailer - 39. Kamendy, rozhodovali: R. Weiss - Benko, Ádám, 270 divákov
Domáci futbalisti zahodili v prvom polčase Tomášom Obertom a Najmanom tri gólové príležitosti, čo sa im po zmene strán aj vypomstilo. Hostia dirigovaní skúseným Boháčikom dali v priebehu desiatich minút tri góly, čo rozhodlo o ich zaslúženom vysokom víťazstve.

ŠK SFM Senec - FK Púchov 3:1 (0:0)
Góly: 54. Plichta, 70. Chorvatovič, 73. Gabriel - 90.+ Pilát (z pok. kopu), ŽK: 57. Plichta, 65. M. Železník - 76. M. Šupák, rozhodovali: Matúš - Cuninka, Tomčík, 791 divákov
V prvom polčase sa hral bezkontaktný medzišestnástkový futbal. Po zmene strán po prieniku a centri Sokola otvoril skóre hlavou Plichta - 1:0. Senec rozhodol o víťazstve v rozpätí 70. a 73. min, keď skórovali Chorvatovič a Gabriel po dvoch rohových kopoch Železníka. Hostia z Púchova už len znížili v nadstavenom čase z pokutového kopu zásluhou Piláta.

BASKETBAL: Slovenky zdolali v Konyi domáce Turecko