11. decembra 2009

Súhrn výsledkov 30. kola Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 30. kola základnej časti hokejovej Slovnaft extraligy 2009/2010: MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Slovan Bratislava 1:4 (1:2, 0:0, 0:2) Góly: 5. M. ...

BRATISLAVA 11. decembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 30. kola základnej časti hokejovej Slovnaft extraligy 2009/2010:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Slovan Bratislava 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Góly: 5. M. Bartánus (Kropáč, J. Halaj) - 11. D. Skokan (Tesařík), 17. A. Nedorost (Vaic, Sersen), 46. Hujsa (Demel, Richard Huna), 60. Vaic (Hujsa)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše: D. Skokan (Slovan) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - T. Orolin, Snášel, 3250 divákov

Liptovský Mikuláš: Fikrt - T. Devečka, Heš, D. Devečka, Hučko, P. Lištiak, M. Varga, Kršňák, Privoznik - M. Bartánus, J. Halaj, Roháč - Mikula, Cibuľa, V. Novák - Kropáč, Kuric, Kriška - Ďurný, Durdiak, M. Oravec

Slovan: Konrád - Tesařík, Bohunický, Čajkovský, Turunen, Tulupov, Sersen, Janík - Demel, Hujsa, Richard Huna - A. Bezák, A. Nedorost, Lažo - Róbert Huna, Vaic, D. Skokan - Lisoň, O. Rusnák, T. Varga

V zápase proti vedúcemu mužstvu tabuľky začali lepšie Liptáci. Zatlačili svojho súpera do defenzívy a v 5. min sa zaslúžene ujali vedenia gólom Bartánusa. Zaplnený štadión čakal pokračovanie, ale Liptáci boli vo svojom tlaku jaloví. V 11. min nečakane vyrovnal Skokan. Tečoval strelu Tesaříka, ktorá Fikrta zaskočila. Domáci začali hrať nervózne, a aj keď mali šance, nedokázali ich premeniť. Hostia hneď prvú svoju presilovku využili, keď bol v 16. min vylúčený Hučko a Nedorost nedal Fikrtovi šancu - 1:2. V 19. min mohol ešte vyrovnať Kriška, ale neuspel. Druhá tretina bola vyrovnaná, obe mužstvá sa viac zamerali na defenzívu a šance sa rodili len ťažko. A keď sa už vyskytli, obidvaja brankári strážili pozorne svoje svätyne, a za chrbát puk nepustili. V určitých častiach druhej tretiny divákov z hokeja doslova boleli oči, pretože obe mužstvá nechceli útočiť, ale boli v hlbokej defenzíve.

Do záverečnej tretiny Liptáci nastúpili s úmyslom vyrovnať skóre. Mali na to viaceré možnosti, streliť gól mohli Kropáč i Bartánus, ale Konrád podržal svoje mužstvo. V 46. min nečakane udrel hosťujúci útočník a domáci prehrávali dvojgólovým rozdielom. Tento moment možno považovať za rozhodujúci pre konečný výsledok. Liptáci aj potom tlačili, ale odklonilo sa od nich strelecké šťastie. Posledný gól bol už iba "náhodný", keď Vaic nečakane prestrelil Fikrta. Domáci si pred vypredaným hľadiskom zaslúžili lepší výsledok.

Hlasy:
Ján Šterbák (tréner Lipt. Mikuláša): "Proti sebe sme mali kvalitného súpera. Aj keď sme sa v úvode stretnutia ujali vedenia, hostia hrali trpezlivo a čakali na svoje príležitosti. Ešte do konca tretiny zvrátili výsledok, potom už s prehľadom kontrolovali hru a v poslednej tretine dvoma gólmi rozhodli o svojom víťazstve."

Róbert Pukalovič (asistent trénera Slovana): "Čakal som ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Nevedel som, ako naši hráči pristúpia k tomuto stretnutiu, ale našťastie ho zobrali vážne. Liptáci síce vyhrávali, ale my sme dokázali otočiť skóre a v poslednej tretine potvrdiť víťazstvo dvoma gólmi."

HK ŠKP Poprad - HKm Zvolen 4:5 (2:1, 0:2, 2:2)
Góly: 6. A. Kroták (Šechný), 13. Marcel Haščák (Šechný), 46. Fabian (Klouda), 50. P. Segľa (Marcel Haščák, Rataj) - 14. P. Pucher (J. Kopecký, Michal Chovan), 25. Zd. Nedvěd (P. Szabo), 29. Zd. Nedvěd (Pikkarainen, Valach), 52. L. Čierny (J. Kopecký), 58. Michal Chovan (P. Pucher)
Vylúčení: 7:7 na 2 min., presilovky: 2:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Višňovský - Gajan, Tornay, 1923 divákov

Poprad: Šimonovič - Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, Michal Segľa, Kramár, Jelínek, M. Žemba - Škovira, Klouda, D. Buc - Marcel Haščák, Šechný, A. Kroták - P. Segľa, Rataj, Igor Majeský - Mašlonka, P. Svitana, V. Žemba

Zvolen: J. Laco - L. Čierny, Juraško, Valach, Pikkarainen, Cebák, Urban, Haas, J. Suchý - J. Kopecký, P. Pucher, Michal Chovan - Zd. Nedvěd, P. Szabo, Otčenáš - V. Baláž, Marek Haščák, Kóňa - B. Ihnačák, Estrada, Gálik

Hoci v úvode stretnutia Zvolen výrazne pritlačil domácich, gól padol paradoxne na druhej strane. Počas oslabenia sa v útočnej tretine zmocnil puku Kroták, položil si Laca a rutinérsky zakončil. Svoju aktuálnu suverenitu v presilovkách potvrdil Poprad druhým gólom v 13. min Haščák, keď príklepom prestrelil Laca. Ľahko získané dvojgólové vedenie však domácim nepomohlo, keď aj naďalej boli hokejovejší hostia. Už o minútu nato na druhej strane kontroval Pucher, ktorý vycvičil M. Žembu a presne zamieril. V 16. min Šimonovič v poslednej chvíli nedovolil vyrovnať Kopeckému. Zvolen cítil svoju šancu a neustále ostreľoval popradskú bránku. V 25. min prekvapil Šimonoviča strelou z uhla Nedvěd a vyrovnal na 2:2. Zvolen sa dostal na koňa, čo mu navyše uľahčovali domáci hráči svojím vlažným prejavom a nedôrazom. V 29. min sa po druhý raz presadila čerstvá posila hostí Nedvěd, keď gólom do odkrytého rohu bránky zúročil presilovku - 2:3.

V záverečnej tretine dramatický hokej vygradoval. Domáci pridali na obrátkach a v 46. min vyrovnali, keď do čierneho namieril v presilovke od modrej Fabian. Vedenie na stranu Popradu strhol P. Segľa, ktorý sa v 50. min najlepšie zorientoval v skrumáži. Vzápätí však dvaja Popradčania putovali na trestnú lavicu a za pár sekúnd to dokázal Čierny využiť na vyrovnávajúci gól - 4:4. Keď sa zápas pomaly schyľoval k predĺženiu, dve minúty pred koncom strhol víťazstvo nečakane na stranu Zvolena Chovan, ktorý po buly z prvej prekvapil Šimonoviča.

Hlasy:
Vladimír Klinga (asistent trénera Popradu): "Od začiatku zápasu sme sa nevedeli dostať do správneho tempa. Aj keď sme viedli 2:0, bol to z našej strany bezkrvný výkon. Ožili sme až v tretej tretine, keď sme zredukovali zostavu na tri útoky. Otočili sme vývoj stretnutia, ale záver sme nezvládli. Také skúsené mužstvo by nemalo zápas pustiť."

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Dnes sme šťastní z dvoch vecí: že sme v takomto hektickom zápase získali tri body a že sme dnes dali viac ako dva góly. Nachádzame sa však stále tam, kde sa nachádzame, a každý bod je pre nás veľmi cenný."

MsHK Garmin Žilina - Dukla Trenčín 1:4 (0:0, 0:0, 1:4)
Góly: 49. V. Nemec (M. Kokavec, M. Hreus) - 43. Jánoš (Sekeráš, Paroulek), 46. M. Hlavačka (Jánoš, Paroulek), 51. Dubec (Michel Miklík, Kollár), 52. Jánoš (Tomík)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Halecký - Valach, Gašparík, 1032 divákov

Žilina: Lipovský - Nádašdi, Horák, Hriňa, Bobček, Rúfus, Turoň - P. Barinka, Palovčík, R. Krajči - V. Nemec, Škoda, Hájnik - M. Kokavec, M. Hreus, Drevenák - Koložváry, Pleva, Spilar

Trenčín: Hiadlovský - Sekeráš, Trefný, Fatyka, Gabriš, Martin Chovan, Jarábek, M. Hlavačka - Tomík, Jánoš, Paroulek - Michel Miklík, Kollár, Dubec - M. Filo, Tybor, O. Ďuriš - T. Radulay, P. Kopecký, Troliga

Žilinčania mali od úvodných minút prevahu. Prvé strelecké príležitosti mali Kokavec a Hreus. Vyloženú šancu mal však v 7. min Barinka, ktorý sám korčuľoval na brankára hostí Hiadlovského, ale neprekonal ho. Trenčania si vytvorili jednu z mála príležitostí v 9. min, avšak pri strele Tomíka bol domáci gólman Lipovský pozorný. V 14. min bol v akcii opäť Barinka, ktorý mal po prihrávke Spilara výbornú gólovú šancu, no ani tentokrát neuspel. V druhej tretine boli domáci aktívnejší, v dobrej streleckej príležitosti boli v 25. min Hreus a následne Nádašdi, ktorý bol sám pred brankárom, no šance zostali nevyužité. Hostia nepretavili v úvodný gól stretnutia ani dvojnásobnú početnú prevahu piatich proti štyrom. V 36. min domáci Škoda prudko mieril z pravej strany ale výborne chytajúci Hiadlovský bol pripravený. V záverečných minútach druhej časti si trenčianski hokejisti vytvorili tlak pred bránkou domácich, ale bezgólový stav sa nemenil.

Hostia mali raketový nástup do druhej tretiny, keď síce početnú prevahu pri vylúčení domáceho Rúfusa nevyužili, ale následnú po 40 sekundách áno, keď z pravej strany veterán Jánoš mieril presne ponad lapačku Lipovského. Netrvalo dlho a z rovnakého uhla Hlavačka zvýšil na 2:0. V 49. min domáci vykresali iskierku nádeje, keď bol na konci ukážkovej akcie Nemec - 1:2. V 51. min unikol domácej obrane Dubec a zvýšil na 3:1. Neprešla ani minúta a ex-Žilinčan Jánoš z ľavej strany druhýkrát prekonal domáceho gólmana a uzatvoril konečný výsledok na 4:1 pre Trenčín.

Hlasy:
Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): "V našom mužstve je to zlé, keď hráči nevedia strieľať góly. Keby sa našiel aspoň jeden, ktorý by za 27 kôl dal aspoň desať gólov. Dve tretiny sa hralo na jednu bránku, po 40 minútach mohlo byť 3:0, aj rozhodnuté. Súper využil presilovku po našom zaváhaní a potom pridal ďalšie góly, ktoré boli výsledkom našej nemohúcnosti. Trenčínu blahoželám k zisku bodov."

Jozef Daňo (tréner Trenčína): "Som spokojný s víťazstvom a ziskom troch bodov. V prvej a druhej tretine sme nehrali príliš dobre, málo sme korčuľovali, ale stav bol 0:0, tak aspoň s tým bola spokojnosť. V poslednej tretine sme sa chytili, dali gól, začali viac korčuľovať a pridali ďalšie góly. Následne sme zápas dotiahli do víťazného konca. Chcem sa poďakovať brankárovi Hiadlovskému, ktorý v tomto zápase, ale už aj v predchádzajúcich, naše mužstvo podržal."

HC'05 Banská Bystrica - HC Košice 4:7 (1:1, 0:2, 3:4)
Góly: 14. Vantroba (M. Dian, Kolba), 44. Bambúch (Kútny), 46. P. Frühauf (Tománek, Bulík), 55. Češík (Drotár) - 5. Rudolf Huna (Andrašovský, S. Gron), 28. P. Bartoš (S. Gron, Jenčík), 39. Rudolf Huna (Andrašovský, S. Gron), 42. Andrašovský (Rudolf Huna), 52. Šachl (Rudolf Huna), 53. Jenčík (T. Sýkora), 59. Gron
Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše Bambúch 10 min za zhodenie rukavíc, Vojtek (obaja B. Bystrica) 10 min za nešportové správanie - Húževka 10 min za nešportové správanie, M. Gajdoš (obaja Košice) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:1, rozhodovali: Baluška - Horínek, Junek, 3418 divákov

B. Bystrica: M. Vojtek (53. Fedor) - P. Frühauf, Biro, Kolba, Vantroba, Vizváry, Bambúch, J. Mocek, R. Paľov - Tománek, Bulík, Pardavý - M. Dian, Miroslav Hlinka, Kútny - Rumpel, Češík, Drotár - Bendík, Ľ. Sabol, T. Sýkora

Košice: J. Hudáček - J. Tabaček, M. Gajdoš, P. Mikuš, Chmelo, M. Grman, Deyl - Juraj Sýkora, Húževka, P. Bartoš - Jenčík, Šachl, Vorel - Rudolf Huna, S. Gron, Andrašovský

Košičania sa v Banskej Bystrici predsadzovali rýchlou, útočnou hrou a v prvej tretine hrozili najmä z prečíslení. Prvú šancu na prepisovanie skóre mali domáci, keď Drotár spoza bránky našiel pred Hudáčkom Frühaufa, ktorý sa zblízka nepresadil. Hosťom vyšlo prečíslenie v 5. min, Andrašovský našiel Rudolfa Hunu, ktorý otvoril skóre - 0:1. "Baranom" sa podarilo vyrovnať v presilovke, keď v 14. min Vantroba spoza ľavého kruhu presnou strelou prekonal Hudáčka - 1:1.
Nástup do druhej tretiny mali lepší domáci hokejisti, peknú akciu predviedli v 24. min Dian s Kútnym, Hudáček zasahoval aj so šťastím a o minútu neskôr sa zaskveli Rumpeľ s Češíkom, radosť im znova pokazil košický gólman. Hosťom vyšla presilovka v 26. min, domácim sa nepodarilo vyhodiť puk, dostal sa k nemu Bartoš, ktorý bez prípravy švihom prekonal Vojteka - 1:2. V 31. min naskočil Košičan Gajdoš z trestnej lavice, no svoje sólo nezakončil gólom a hlavný rozhodca Baluška usúdil, že Vantroba ho fauloval. Nariadené trestné strieľanie Rudolf Huna nepremenil. Komerčná prestávka pribrzdila nabudených Banskobystričanov, keď na ľad lietali plyšáky pre deti z onkológie. Potom už prebrali taktovku hry do rúk Košičania, v 38. min Grman trikrát strieľal, ale s brankárom Vojtekom hrala aj žŕdka. Následne sa nepresadil zbílzka ani Huna. Tlak Košíc narastal, a v 39. min to už hosťom vyšlo, keď Andrašovský poslal puk Hunovi, ktorý si nakorčuľoval pred banskobystrickú bránku a efektne zakončil - 1:3.

V tretej tretine sa roztrhlo vrece s gólmi, hostia išli do vedenia 4:1, keď po perfektnej prihrávke Hunu sa z medzikružia presadil Andrašovský a prestrelil Vojteka. Domáci však zdvihli hlavu a v 44. min využil nedôslednosť v košickej obrane Bambúch. Jeho prvú strelu ešte zachytil obranca hostí, no druhá bola úspešná - 2:4. O necelé dve minúty Frühauf v presilovke od modrej čiary vykresal iskierku nádeje pre svoj tím - 3:4. Domácim sa nepodarilo vyrovnať, najbližšie mal k tomu v 46. min Sabol, ale ani na dvakrát sám pred Hudáčkom neuspel. Prišiel trest, keď v 55. min Huna využil zaváhanie Moceka a Šachl sám pred Vojtekom strelil piaty gól majstra - 3:5. O 36 sekúnd neskôr po Jenčíkovej tvrdej strele puk Vojtekovi prepadol za chrbát, následne ho nahradil Fedor - 3:6. Bystričania v 55. min opäť znižovali, tentoraz v oslabení po akcii Drotára s Češíkom sa zblízka presadil posledný menovaný - 4:6. Banskobystročania hrali potom štyri minúty v oslabením, aj v početnej nevýhode si vytvorili gólové šance, ale Kútny netrafil puk do odkrytej bránky. V závere sa "baranom" naskytla presilovka, tréner Staš odvolal brankára. To sa však nevyplatilo, pretože v 59. min Gron v strednom pásme odzbrojil Frühaufa a poslal puk do prázdnej domácej bránky - 4:7.

Hlasy:
Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Prvé dve tretiny sme sa nevedeli dostať do tempa, nevedeli sme súpera dostať pod tlak a napádať ho. Až štvrtý gól hostí nás naštartoval, zrýchlili sme korčuľovanie. Dostali sme Košičanov pod tlak, no inkasovali sme gól po individuálnej chybe. Ku cti hráčom slúži, že sa nevzdali a hrali až do konca. Súper bol však lepší a zaslúžene zvíťazil."

Rostislav Čada (tréner Košíc): "Som veľmi spokojný s predvedenou hrou a prácou mojich hráčov. Prišli sme do Banskej Bystrice v kombinovanej zostave, o to viac ma teší toto víťazstvo. Zápas sme si skomplikovali v tretej tretine individuálnymi chybami a umožnili sme domácim vrátiť sa do hry. Ale napokon sme tento súboj taktickým výkonom zvládli a domnievam sa, že sme vyhrali zaslúžene."