15. januára 2010

Súhrn výsledkov 36. kola Slovnaft extraligy

Skaličania, už s novým kapitánom T. Višnovským, si v úvode vypracovali mierny tlak, z ktorého však nič nevyťažili. Prvú presilovú hru hrali hostia, no väčšie ...

Bez názvuFoto: SITA

BRATISLAVA 15. januára (WEBNOVINY) - Skaličania, už s novým kapitánom T. Višnovským, si v úvode vypracovali mierny tlak, z ktorého však nič nevyťažili. Prvú presilovú hru hrali hostia, no väčšie šance diváci nevideli. Početnú výhodu mali aj domáci, ale strela Hranáča a následná dorážka Jarolína neboli úspešné. V 12. min sa neujal ani pokus Filipa Nováka. Domáci pokračovali v dobýjaní súperovej bránky, no po prihrávke Pálffyho nezakončil presne Jarolín. Lepšie nepochodil ani Višňovský, keď v ideálnej pozícii prestrelil poloprázdnu bránku. Domácim sa napokon podarilo prekonať Križana, keď ho v 20. min. prestreli spomedzi kruhov Jarolín - 1:0.

HK 36 Skalica - MHC Martin 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Góly: 20. Jarolín (Pálffy, R. Hartmann) - 34. L. Říha (Markovič, M. Beran), 38. Trokan (Markovič, Galamboš), 52. Appel (I. Dornič, L. Říha), 60. M. Beran (Jabrocký, P. Klepáč)
Vylúčení: 9:9 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Bundil, Zvrškovec, 2576 divákov

V 22. min už mali všetci Skaličania ruky nad hlavou, no ich predčasnú radosť pokazil Lušňák, ktorý tak dlho čakal so zakončením do prázdnej bránky, až sa Križan presunul a jeho strelu chytil. V 24. min utiekol obrancom hostí Kutálek, fauloval ho Polák a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Realizátorom bol sám Kutálek, ale úspešnejší bol Križan. V tejto časti hry diváci sledovali súboj domácich kanonierov s excelentným brankárom Martina. Dobré šance Višňovského, Zálešáka a Školiaka skončili na pozornom brankárovi hostí. V 33. min hrali Martinčania štvorminútovú presilovku, ktorú využil Řiha, keď zblízka šikovne zasunul puk do bránky - 1:1. V 38. min sa hostia ujali vedenia, pri prečíslení troch na jedného nechytateľne skóroval Trokan a Martin viedol.

V 42. min musel predčasne pod sprchy René Školiak, hostia mohli v tejto presilovke odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Beran a ani Appel však Kotvana neprekonali. V 52. min bol napokon Appel úspešný a zvýšil tak na 3:1. Po tomto góle tempo hry upadlo, Martin umne bránil výsledok a pri power-play domácich sa nemýlil Beran, ktorý stanovil konečný výsledok na 4:1. Hostia zvíťazili na Záhorí, pretože strelili štyri góly a v bránke mali excelentného Križana.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Nitra 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 46. Kmeč (Šátek)
Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Bednár, Snášel, 1650 divákov

Dôležité stretnutie pre obidva tímy začali lepšie domáci. Už v 39. sekunde mohol skórovať Dušan Devečka, neuspel a na druhej strane v 3. min brankár Fikrt zachránil domácich od čistého gólu. V 10. min prvý útok Liptákov predviedol krásnu akciu, ale skóre sa nemenilo. Hneď na to pritlačili hostia a mohli skórovať. Prvé vylúčenie v stretnutí mohli Nitrania potrestať, nastrelili žŕdku, šťastie však stálo pri Liptákoch. Tlak hostí sa síce stupňoval, ale už v 18. min uzdravený Pohanka mohol byť hrdinom stretnutia. Bohužiaľ pre domácich nedokázal prekonať Lakosila.

Druhá tretina mala podobný priebeh. Už v 26. sekunde mali na hokejke vedúci gól domácich Bartánus a vzápätí aj Halaj. V 26. min Novák predviedol sólovú akciu, ale tiež bez efektu. V tejto časti hry si Liptáci vytvorili veľký tlak, ale ich strelci mali vychýlenú mušku. V 38. min mohli z rýchleho protiútoku ísť do vedenia hostia z Nitry, ale Fikrt situáciu zachránil. V závere druhej tretiny bol vylúčený Heš a čakalo sa, čo hostia vymyslia.
Od začiatku tretieho dejstva vyvinuli hokejisti Liptovského Mikuláša veľkú snahu, ale už v 43. min ich pribrzdilo vylúčenie za zlé striedanie. V 46. min išli nečakane do vedenia hostia, keď Kmeč prestrelil inak výborného brankára Fikrta - 0:1. Do konca zápasu to potom už bola len márna snaha Liptákov o vyrovnanie. Hostia napokon zvíťazili o jediný gól.

HK Poprad - Dukla Trenčín 6:3 (0:2, 4:0, 2:1)
Góly: 22. J. Brejčák (Klouda), 34. Pavol Segľa (Rataj, Lapšanský), 36. D. Buc (Rataj, Fabian), 38. Pavol Segľa (Rataj, Michal Segľa), 59. D. Buc, 60. Klouda (Fabian) - 4. Dubec (A. Kollár, M. Hruška), 17. Tybor (Sekeráš, Gašparovič), 45. M. Hlavačka (Sekeráš,
Vylúčení: 9:6 na 2 min, navyše: Klouda na 10 min za nešp. správanie - A. Kollár na 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Sjöberg (Švéd.) - Gašparík, M. Valach, 2044 divákov

Hoci Popradčan Škovira nastrelil žŕdku, boli to Trenčania, ktorí od úvodných minút vybehli na svojho súpera. Presilová hra im v 4. min priniesla prvý úspech po umiestnenej strele Dubeca - 0:1. Popradčania nedokázali na hostí nič vymyslieť a navyše sa dopúšťali nedovolených zákrokov, ktoré im uberali sily. Štvorminútovú početnú výhodu využili hostia na druhý gól, keď nekrytý Tybor dorazil do bránky strelu Sekeráša.

Prostredná časť priniesla odlišný hokej, keď to bol pre zmenu Poprad, ktorý hýril aktivitou a Trenčín sa prevažne bránil. V 22. min sa podarilo znížiť J. Brejčákovi po strele švihom z pravého kruhu. Trenčín odolával útokom domácich až do 34. min, keď vyrovnanie zabezpečil strelou z prvej Pavol Segľa po kombinácii celého útoku. Naštrbenú psychiku Trenčína okamžite využili domáci na tretí gól, keď po biliardovej akcii v presilovke zakončil presne Buc - 3:2. Tatranskú smršť v druhej tretine dokonal v 38. min svojím druhým gólom Pavol Segľa, keď svoj samostatný nájazd zakončil blafákom pomedzi nohy. Hostia sa však nevzdali a v tretej tretine vrhli všetky sily do útoku. Pomohol im rýchly kontaktný gól Hlavačku od modrej čiary, ktorý im dodal ešte viac sebavedomia. Hostia búšili do súpera, ale ten sa aj vďaka vynikajúcim zákrokom Šimonoviča úspešne ubránil. V 59. min sa Trenčania odhodlali k power-play, ale po chybe v rozohrávke Buc pohodlne skóroval a rozhodol o osude zápasu. V 60. min hostia opäť stiahli brankára z ľadu, puku sa však zmocnili domáci a Klouda s prehľadom rutinéra zvýšil na konečných 6:3.

Slovan Bratislava - MsHK Garmin Žilina 7:1 (2:0, 3:0, 2:1)
Góly: 2. Lipiansky (Vaic, Lažo), 6. Lažo (Lipiansky, Vaic), 22. Lipiansky (Lažo, Štajnoch), 33. J. Kováčik (Hujsa, D. Skokan), 35. Kuľha (Denel, Hujsa), 47. A. Bezák (L. Hudáček), 49. D. Skokan (Vaic, Róbert Huna) - 55. Nádašdi (P. Barinka).
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - M. Novák, Stano, 2920 divákov

V úvode piatkového duelu doplatili Žilinčania na disciplínu, domáci Slovan totiž potrestal prvé dve vylúčenia súpera. Už v 2. min Lipiansky vymietol pavučinu v Hálovej bránke, keď na trestnej lavici sedel Kokavec. V 5. min putoval na lavicu hanby Turoň a kombináciu belasých zakončil do prázdnej bránky Lažo - 2:0. Žilina sa snažila prekvapiť Konráda najmä nepripravenými strelami, ktoré však neslávili úspech. "Vlkom" nevyšlo ani niekoľko brejkových situácií. V 16. min mohol po prihrávke Nemca skórovať Hreus, ale Konrád bol pripravený.
Aj v úvode druhej dvadsaťminútovky sa domáci presadili gólovo, Lipiansky upravil už na 3:0. Nasledujúce minúty sa niesli v znamení nepremenených šancí. Vo farbách Žiliny neuspeli vo vynikajúcich príležitostiach Koložváry, Vala, Turoň ani Škoda, na druhej strane Hálu neprekonali Kuľha ani Richard Huna. Už na 4:0 v presilovke tvrdou strelou prestrelil žilinského gólmana J. Kováčik a na 5:0 upravil v 35. min Kuľha.

Domácim hokejistom patril aj začiatok tretieho dejstva, ale do výraznejšej šance sa nedostali. V 46. min mohla Žilina znížiť, ale puk z hokejky jedného z útočníkov skončil iba na žŕdke. O minútu neskôr využil A. Bezák zaváhanie Žilinčanov a poslal puk za Hálov chrbát - 6:0. Siedmy gól pridal o ďalšie dve minúty D. Skokan a vyhnal Hálu z bránky. Jeho náhradník Lipovský nemal rovnako ako Hála ľahkú pozíciu, pretože defenzíva Žilinčanov stála na "hlinených nohách". Ani domáca obrana síce nehrala najspoľahlivejšie, lenže hostia boli v koncovke bezzubí a Konrád pozorný. Napokon sa však dočkali aj Žilinčania, keď v 55. min Konráda po skončení dvojminútového trestu pre Tulupova prestrelil od modrej čiary Nádašdi. Do konca duelu sa potom hral vlažný hokej a ani jednému zo súperov sa už nepodarilo skórovať.