Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. marca 2012

Summit G8 sa presúva z Chicaga do Camp DaviduMájové stretnutie lídrov krajín zoskupenia G8 sa presúva z Chicaga do Camp Davidu. V pondelok o tom informoval Biely dom. Oficiálny dôvod presunu sledovaného stretnutia lídrov ôsmich najvyspelejších ...Zdieľať
g8 WASHINGTON 6. marca (WEBNOVINY) - Májové stretnutie lídrov krajín zoskupenia G8 sa presúva z Chicaga do Camp Davidu. V pondelok o tom informoval Biely dom. Oficiálny dôvod presunu sledovaného stretnutia lídrov ôsmich najvyspelejších krajín sveta z domáceho mesta Baracka Obamu do zariadenia neďaleko Washingtonu známy nie je.


Camp David je po bezpečnostnej stránke oveľa lepšou voľbou ako rušná, 2,7-miliónová metropola známa aj pod označením Windy City. Tá stále zostáva miestom konania blížiaceho sa summitu členských krajín NATO, ktorý sa bude konať hneď po skončení G8.

Camp David sa nachádza približne 100 kilometrov od Washingtonu a ako miesto pre schôdzky so svetovými lídrami ho začal v roku 1942 využívať prezident Franklin D. Roosevelt, ktorý ho premenoval na Šangri-La.

Pomenovanie Camp David dostalo podľa otca a vnuka neskoršieho prezidenta Dwighta D. Eisenhowera, obaja sa volali David. Zariadenie navštívilo mnoho svetových lídrov a využíval ho každý šéf Bieleho domu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SaS dnes v Prešove začalo projekt Práca namiesto dávok
<< predchádzajúci článok
Podľa Ligy otcov je smernica o striedavej starostlivosti zlá

Summit G8 sa presúva z Chicaga do Camp Davidu - diskusné fórum čitateľov