Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. júla 2007

Syn čadského prezidenta zomrel pri Paríži na udusenieSyna čadského prezidenta Idrissa Debyho našli v pondelok mŕtveho v suteréne jeho bytu v Courbevoie na predmestí Paríža. Ako informoval úrad prokurátora, v súvislosti s jeho úmrtím začali ...Zdieľať

PARÍŽ 3. júla (WEBNOVINY) - Syna čadského prezidenta Idrissa Debyho našli v pondelok mŕtveho v suteréne jeho bytu v Courbevoie na predmestí Paríža. Ako informoval úrad prokurátora, v súvislosti s jeho úmrtím začali vyšetrovanie vraždy. Podľa predbežnej pitvy zomrel na udusenie chemikáliami, ktoré sa uvoľnili z hasiaceho prístroja nachádzajúceho sa pri jeho tele. 27-ročný Brahim Deby bol najstarší syn čadského prezidenta a nezastával žiadny vládny post.

Debyho telo objavil správca na chodbe medzi podzemným parkoviskom a únikovým schodiskom v budove, kde býval. Oficiálne miesta vylúčili možnosť, že Deby, ktorý mal trestný záznam, zomrel nešťastnou náhodou, ako však uviedli, zranenia na jeho hlave nemusia súvisieť s jeho smrťou. Podľa prokuratúry v Nanterre, západne od Paríža, vykonajú toxikologické testy. V júni 2006 Brahima Debyho parížsky súd usvedčil v prípade vlastníctva drog a nelegálneho držania zbrane.

Čadského prezidenta informovali o smrti jeho syna v hlavnom ghanskom meste Accra, kde sa zúčastňuje na summite Africkej únie, informoval o tom jeho úrad. Neočakáva sa jeho vyjadrenie až do ďalších výsledkov vyšetrovania. Prezident neprerušil návštevu v Ghane a zostane až do konca summitu v utorok.

SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Neznámy páchateľ postrelil v Košiciach 6-ročné dievča
<< predchádzajúci článok
Japonský minister obrany odstúpi pre kontroverzné výroky