Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. novembra 2011

Sýria obviňuje z krvavých nepokojov Spojené štátySýria poslala Lige arabských štátov (LAŠ) list, v ktorom ju žiada o podporu proti Spojeným štátom. Dvadsaťdvačlenné zoskupenie o tom informovalo v pondelňajšom vyhlásení. List od ...Zdieľať
syria KÁHIRA 7. novembra (WEBNOVINY) - Sýria poslala Lige arabských štátov (LAŠ) list, v ktorom ju žiada o podporu proti Spojeným štátom.


Dvadsaťdvačlenné zoskupenie o tom informovalo v pondelňajšom vyhlásení. List od sýrskeho ministra zahraničných vecí Válida al-Muallima podľa neho obviňuje Washington zo "zapojenia sa do krvavých udalostí v Sýrii" a žiada ligu, aby zasahovanie odsúdila a urobila všetko preto, aby sa to skončilo.

O aké presne súvislosti USA s nepokojmi má ísť, stanovisko neuvádza.

Arabská liga v nedeľu obvinila Sýriu z nedodržania mierového plánu, na základe ktorého prisľúbila ukončiť krviprelievanie, stiahnuť tanky, prepustiť väzňov a začať rokovať s opozíciou. Arabskí ministri zahraničia sa preto plánujú v sobotu opäť stretnúť, aby sa dohodli na ďalšom postupe.

Od začiatku protestov, ktoré v Sýrii prepukli v marci, už údajne zahynulo viac než 3 000 ľudí. Prodemokratickí aktivisti tvrdia, že ich kampaň je mierová, zatiaľ čo vláda trvá na tom, že bojuje proti "teroristickým skupinám". Sýrska opozícia v pondelok vyhlásila vládnymi vojakmi obliehané mesto Homs za "oblasť humanitárnej katastrofy" a vyzvala OSN, Organizáciu islamskej spolupráce ako aj LAŠ, aby konali a zastavili "masakru páchanú režimom".

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Policajný prezident Spišiak môže mať problém
<< predchádzajúci článok
Varšava posilnila, burzy v Prahe a Budapešti klesli