Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. júla 2018

Taliansky vicepremiér Salvini bránil ruskú anexiu KrymuTaliansky minister vnútra a vicepremiér Matteo Salvini.Zdieľať
Taliansky minister vnútra a vicepremiér Matteo Salvini. Foto: TASR/AP
Rím 20. júla (TASR) - Taliansky vicepremiér a minister vnútra Matteo Salvini v piatok vyhlásil, že nemá problém s ruskou anexiou Krymu. Ide o popretie oficiálnej politiky EÚ a USA, uvádza agentúra DPA.


V roku 2014 došlo k okupácii a anexii dovtedy ukrajinského Krymu po referende, ktoré Organizácia Spojených národov (OSN) odsúdila ako nelegitímne. Viedlo to k vylúčeniu Ruska zo skupiny G8 a uvaleniu sankcií zo strany EÚ a USA.

V rozhovore pre denník Washington Post dostal Salvini otázku, či sa domnieva, že "Rusko malo právo anektovať Krym". "Bolo referendum," reagoval. Novinár to označil za "falošné referendum" a Salvini uviedol: "(To je váš) uhol pohľadu... a 90 percent ľudí hlasovalo za návrat Krymu do Ruskej federácie".

Salvini, ktorý je lídrom krajne pravicovej strany Liga, sa tak vyjadril po svojej nedávnej návšteve v Moskve, kde opäť vyzval na zrušenie sankcií EÚ voči Rusku a chválil ruského prezidenta Vladimira Putina.

V januári vyjadrila podobné názory na Krym aj Marine Le Penová, ďalšia európska krajne pravicová politička obdivujúca Putina. "Uskutočnilo sa referendum. Obyvatelia Krymu sa chceli spojiť s Ruskom," uviedla šéfka francúzskeho Národného združenia (RN), bývalého Národného frontu (FN).Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pedagogický ústav podporí program pre deti a mládež Príbeh hudby
<< predchádzajúci článok
Tohtoročné suchá na Slovensku urýchlili žatvu, práce komplikuje dážď

Taliansky vicepremiér Salvini bránil ruskú anexiu Krymu - diskusné fórum čitateľov