07. februára 2018

Tenista Kovalík vyradil v osemfinále turnaja ATP v Sofii krajana Lacka

Na archívnej snímke slovenský reprezentant Jozef Kovalík.

Na archívnej snímke slovenský reprezentant Jozef Kovalík. Foto: TASR - Michal Svítok
Sofia 7. februára (TASR) - Slovenský tenista Jozef Kovalík sa prebojoval už do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP v Sofii. V stredajšom osemfinálovom derby zdolal krajana Lukáša Lacka v troch setoch 4:6, 6:2 a 7:5, keď v treťom sete odvrátil mečbal. Bilanciu vzájomných duelov tak vyrovnal na 1:1, vlani s Lackom prehral na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open.

Lacko rozhodol o osude prvého setu v desiatej hre, keď brejkol svojho daviscupového kolegu. Druhý set ale patril od začiatku úspešnému kvalifikantovi Kovalíkovi, ktorý sa ujal vedenia 4:0 a vynútil si tretí set. V ňom mal najskôr navrch Lacko, ktorý viedol 3:0 i 5:2 a ešte za stavu 5:4 mal k dispozícii mečbal. Kovalík ale dokázal otočiť priebeh, vyhral päť hier v sérii a postúpil medzi najlepšiu osmičku. Vo štvrťfinále sa stretne s úspešnejším z dvojice Adrian Mannarino (2-Fr.) - Marcos Baghdatis (Cyp.)