Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. mája 2020

Tisíce podporovateľov krajnej pravice protestujú v niekoľkých mestách Španielska proti vládeNiekoľko tisíc podporovateľov španielskej krajne pravicovej strany Vox sa zišlo v Madride, Barcelone, Seville a iných mestách na proteste proti vláde a jej riešeniu pandémie nového ...Zdieľať
spain_virus_outbreak_far_right_04328 d1cea342981d4d5f8e95b6562bccb2fb 676x451 23.5.2020 (Webnoviny.sk) - Niekoľko tisíc podporovateľov španielskej krajne pravicovej strany Vox sa zišlo v Madride, Barcelone, Seville a iných mestách na proteste proti vláde a jej riešeniu pandémie nového koronavírusu.


Strana vyzvala demonštrantov, aby prišli na svojich autách a motorkách a obišli tak súčasný zákaz verejných zhromaždení, ktorý platí počas stavu núdze. Vox tento protest nazval "Karavána za Španielsko a slobodu".

"Vyjadrite svoju túžbu po rezignácii vlády," hlásal šéf Voxu Santiago Abascal z autobusu, ktorý viedol kolónu áut po madridskom bulvári. Z väčšiny áut viali španielske vlajky.

Na proteste sa zúčastnili aj menšie skupiny chodcov, pričom niektorí nedodržali povinné dvojmetrové odstupy, píše agentúra AP.

V Španielsku potvrdili viac ako 28-tisíc úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19. Zníženiu miery nákazy v krajine pomohli prísne reštriktívne opatrenia vrátane obmedzenia pohybu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Tisíce podporovateľov krajnej pravice protestujú v niekoľkých mestách Španielska proti vláde © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Amnesty International sa v súvislosti s karanténou rómskych osád obrátila na Radu Európy
<< predchádzajúci článok
Bývalý štátny tajomník za Most-Híd Kurilla bude poradcom prezidentky Zuzany Čaputovej

Tisíce podporovateľov krajnej pravice protestujú v niekoľkých mestách Španielska proti vláde - diskusné fórum čitateľov