Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

28. februára 2018

Traja astronauti z ISS bezpečne pristáli v KazachstaneRuská vesmírna kapsula Sojuz MS-06.Zdieľať
Ruská vesmírna kapsula Sojuz MS-06. Foto: TASR/AP
 
Moskva 28. februára (TASR) - Trojica astronautov z Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS) - Američania Mark Vande Hei a Joe Acaba a Rus Alexander Misurkin - sa v stredu vrátila na Zem po 168 dňoch strávených vo vesmíre. Informovala o tom agentúra AP.


Návratový modul vesmírnej lode Sojuz s americko-ruskou posádkou bezpečne pristál v zasneženej kazašskej stepi v stredu ráno miestneho času krátko po východe slnka. Špeciálnym tímom sa ho podarilo vyzdvihnúť aj napriek snehu a teplotám hlboko pod bodom mrazu.

Acaba, Vande Hei a Misurkin sa vydali na svoju vesmírnu misiu vlani v septembri. Počas svojho päť a pol mesačného pobytu v kozme zažili rozhovor s pápežom Františkom či prácu s robotickým ramenom v otvorenom vesmíre.

Trojica opustila vesmírnu stanicu umiestnenú na obežnej dráhe Zeme iba pred niekoľkými hodina. Zostávajúcich kolegov na ISS na rozlúčku objali.

Na ISS aktuálne zostala trojčlenná posádka - japonský astronaut Norišege Kanai, ruský kozmonaut Anton Škaplerov a americký astronaut Scott Tingle. Ďalšia posádka by sa na ISS mala vypraviť o tri týždne.
 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
VIDEO: Umelecký kováč zo Slovenska tvorí pre pápeža veľkonočný dar
<< predchádzajúci článok
Jagudin priviezol do Bratislavy olympijských víťazov a majstrov sveta

Traja astronauti z ISS bezpečne pristáli v Kazachstane - diskusné fórum čitateľov