Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. februára 2020

Transparency: Progresívne Slovensko údajne zneužívalo na kampaň facebook prezidentkyProgresívne Slovensko malo pri cielení inzercie na Facebooku v rukách aj aktuálne kontaky profilovej stránky prezidentky Zuzany Čaputovej. Informuje o tom Transparency International Slovensko (TIS).Zdieľať
Progresívne Slovensko malo pri cielení inzercie na Facebooku v rukách aj aktuálne kontaky profilovej stránky prezidentky Zuzany Čaputovej. Informuje o tom Transparency International Slovensko (TIS).

Podľa TIS to napríklad ukazuje inzerát lídra PS Michala Trubana z tohto týždňa s reakciami Andreja Danka na blokádu parlamentu. V popise cielenia reklamy je uvedené, že okrem iného sa status ukazoval aj fanúšikom stránky prezidentky.

Reklamu je možné takto nastaviť len vtedy, ak disponujete administrátorskými právami k dotyčnej stránke (resp. tá vám prístup ku kontaktom umožnila), čo nám potvrdil aj zamestnanec Facebooku, vysvetľuje TIS.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

TIS ďalej na svojom facebooku napísalo, že hovorca prezidentky Martin Strižinec v reakcii napísal, že nevedia o takýchto aktivitách. „Pôvodní administrátori facebookového profilu Zuzany Čaputovej boli nahrádzaní postupne novými, v závislosti od toho, ako sa priebežne dopĺňal tím spolupracovníkov prezidentky a odbor komunikácie ,“ napísal. Vyhol sa však odpovedi, kto aktuálne stránku spravuje a či takéto konanie považuje za etické.

Zuzana Čaputová bola podpredsedníčkou a prezidentskou kandidátkou PS. Pri zvolení mala na FB 100-tisíc sledovateľov, v súčasnosti ich má už 183-tisíc. TIS pripomína, že z politikov má na Slovensku viac fanúšikov len Andrej Kiska.

„Reklamu na Facebooku cielime na veľké množstvo cieľových skupín, podľa záujmov aj demografických údajov. Používame aj cieľové skupiny z predošlých kampaní PS/SPOLU. Jedným z publík boli aj fanúšikovia stránky Zuzany Čaputovej. Po upozornení sme nášho dodávateľa požiadali o zrušenie cielenia podľa fanúšikov stránky,“ reagovala pre TIS hovorkyňa PS/Spolu Silvia Hudáčková.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Objavilo sa tretie video Kisku so Šuligom
<< predchádzajúci článok
Silný vietor rušil tradičné karnevaly v Nemecku aj Holandsku, účastníkom odfúklo časti kostýmov

Transparency: Progresívne Slovensko údajne zneužívalo na kampaň facebook prezidentky - diskusné fórum čitateľov