Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

22. marca 2011

Trenčín oslávili Svetový deň vodyV roku 1992 valné zhromaždenie OSN vyhlásilo 22. marec za Svetový deň vody.Foto: SITA/Jozef JakubčoTRENČÍN 22. marca (WEBNOVINY) – Aj v Trenčíne dnes oslavujú Svetový deň vody. Trenčianska vodohospodárska spoločnosť v spolupráci ...Zdieľať
voda V roku 1992 valné zhromaždenie OSN vyhlásilo 22. marec za Svetový deň vody.Foto: SITA/Jozef JakubčoTRENČÍN 22. marca (WEBNOVINY) – Aj v Trenčíne dnes oslavujú Svetový deň vody. Trenčianska vodohospodárska spoločnosť v spolupráci s Krajským úradom životného prostredia v Trenčíne a Obvodným úradom životného prostredia v Trenčíne zorganizovali akciu pre takmer šesťdesiat študentov stredných škôl i verejnosť.


Jej súčasťou bol prednáškový cyklus s tematikou vody i exkurzia v čistiarni odpadových vôd. "Voda je hlavnou zložkou nášho životného prostredia a touto formou sme chceli na to upozorniť verejnosť i mladých ľudí. Pre študentov to mohla byť praktická skúsenosť, ako sa dozvedieť niečo viac o čistení odpadových vôd," uviedol pre agentúru SITA prednosta Krajského úradu životného prostredia v Trenčíne Jozef Letko.

V Trenčíne fungujú dve čistiarne odpadových vôd, a to pravobrežná a ľavobrežná. Na dnešnej exkurzii mohli záujemcovia vidieť všetky fázy čistenia odpadových vôd v pravobrežnej, ktorá je novšia. Krajský úrad životného prostredia v Trenčíne spoluorganizoval podobnú akciu prvýkrát a podľa Letka chcú v popularizácii životného prostredia pokračovať. "Určite chceme spoločne s Trenčanmi osláviť aj aprílový Deň Zeme," povedal.

Dnešný deň, teda 22. marec, je od roku 1992 vyhlásený valným zhromaždením OSN Svetovým dňom vody. Ponúka príležitosť na podporu aktivít, ktoré majú smerovať k podpore informovanosti verejnosti o význame vody nielen pre ľudské bytosti a ekosystémy, ale rovnako aj pre sociálnu a ekonomickú vyspelosť krajiny. Tento deň slúži na pripomenutie toho, ako je voda pre nás dôležitá a na uvedomenie si, že prírodu máme chrániť a uchovávať aj pre ďalšie generácie.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Českí invalidi protestovali proti sociálnej reforme
<< predchádzajúci článok
Pytliak dostal osem rokov aj za týranie manželky a zbrane