Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

22. marca 2011

Stropkovčanom sa rysuje práca v hnedom priemyselnom parkuFoto: SITAPREŠOV/STROPKOV 22. marca (WEBNOVINY) – Stropkovská samospráva pripravuje podmienky pre investorov v hnedom priemyselnom parku v areáli bývalej strojno-traktorovej stanice. Objekt má 18 691 metrov štvorcových, kde sa v prvej ...Zdieľať
priemyselny park Foto: SITAPREŠOV/STROPKOV 22. marca (WEBNOVINY) – Stropkovská samospráva pripravuje podmienky pre investorov v hnedom priemyselnom parku v areáli bývalej strojno-traktorovej stanice. Objekt má 18 691 metrov štvorcových, kde sa v prvej etape príprav preinvestuje cez 3,721 mil. eur.


Ako uviedol dnes pre agentúru SITA hovorca stropkovskej radnice Imrich Makó, s prácami začali v septembri minulého roku. Počas zimy boli stavebné aktivity utlmené, no už sa v areáli parku opäť pracuje. Na rekonštrukciu priemyselného parku a modernizáciu stavieb získalo mesto z fondov EÚ z Operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast nenávratný finančný príspevok vo výške vyše 3,535 mil. eur. Mesto sa podieľa na spolufinancovaní projektu piatimi percentami oprávnených výdavkov, čo je 186 064 eur. Areál prejde rozsiahlou prestavbou, spevnia plochy, urobia vonkajšie rozvody, plynovú prípojku, vodovod a kanalizáciu. Vybudujú dve moderné haly, v jednej z nich bude zámočnícka dielňa. Všetky plánované aktivity by mali byť ukončené do konca augusta tohto roka.

Makó uviedol, že v najbližších dňoch by sa mala podpísať zmluva s budúcim investorom, ktorý v oblasti elektrotechnického priemyslu pre začiatok vytvorí okolo 50 nových pracovných miest. Názov firmy mesto nezverejnilo.

Priemyselný park vzniká na mestskom pozemku, ktorý spolu so stavbami odkúpila radnica v priemyselnej zóne v juho-západnej časti mesta od spoločnosti ECASS, spol. s.r.o. Košice.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koordinovaný postup by podľa Mikloša zavedenia dane oddialil
<< predchádzajúci článok
Obchodovanie susedných mien bolo v regióne zmiešané