Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    ZOH Toríno 2006    Ľadový hokej

23. februára 2006

Tréner František Hossa veril až do konca vo víťazstvoJediná prehra slovenskej hokejovej reprezentácie na XX. zimných olympijských hrách znegovala päť predchádzajúcich víťazstiev. Triumfy dosiahli zverenci trénera ...Zdieľať

TURÍN 23. februára (WN/SITA - od vyslaného redaktora Zdena Suchého) - Jediná prehra slovenskej hokejovej reprezentácie na XX. zimných olympijských hrách znegovala päť predchádzajúcich víťazstiev. Triumfy dosiahli zverenci trénera Františka Hossu v základnej skupine dlhodobej časti turnaja, v prvom dueli play off však nestačili na tradičných súperov - Čechov a po prehre 1:3 sa s turnajom museli rozlúčiť. „Je to kruté. Ale je to realita, s tým sa musíme zmieriť,“ stroho skonštatoval kormidelník slovenskej reprezentácie. V základnej skupine hrali Slováci pekný hokej. Postupne zdolali Rusko 5:3, Lotyšsko 6:3, USA 2:1, Kazachstan rovnako 2:1 a nakoniec aj silné Švédsko 3:0. Ich hra roztlieskavala tribúny, mnohí ich už videli s medailami na krku. Do súboja s Českom však akoby nastúpilo iné mužstvo. „Dve tretiny sme zaostávali v pohybe. Upozorňovali sme hráčov na to aj na striedačke, aj v kabíne. Česi bránili už na červenej čiare, vytláčali nás, zachytávali naše nepresné prihrávky a z toho ťažili. Zápas ovplyvnili dve individuálne chyby. Ešte aj po druhej tretine sme boli presvedčení, že sa nepriaznivý vývoj bude dať zvrátiť. V závere sme mali aj trochu smoly, keď puk poskakoval na českej bránkovej čiare, ale za ňu sa nedostal,“ hľadal príčiny prehry v najnevhodnejšom možnom čase František Hossa. Tretí gól do siete jeho mužstva padol tri sekundy pred koncom, keď Slováci v snahe vyrovnať odvolali brankára.

„Skúšali sme hrať vabank, nevyšlo nám to,“ skomentoval túto ´kozmetickú´ úpravu skóre lodivod slovenskej hokejovej reprezentácie. „Je to škoda. Bohužiaľ, tak je herný systém turnaja. Opakujem, je to kruté vypadnúť po piatich víťazstvách z bojov o medaily, ale je to realita. Kabína je v smútku. Všetci sme vedeli, do čoho ideme a o čo ide. Všetci sme dúfali, že sa do semifinále dostaneme. Žiaľ, podľa predzápasových predstáv sme zahrali iba v tretej tretine a to bolo na úspech málo. Tam sa ukázalo, že ich dokážeme dostať pod tlak a v ňom sme ich prinútili robiť chyby. Aj keď to dopadlo takto, odchádzame z turnaja so cťou, pretože sme urobili všetko, čo bolo v našich silách a schopnostiach. Nie vždy však postúpi ten lepší,“ uzavrel František Hossa.

FOTO:SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najťažšie tri mesiace v Gretzkého v živote
<< predchádzajúci článok
Slováci sa vracajú do zámoria, Demitru čaká pauza

Tréner František Hossa veril až do konca vo víťazstvo - diskusné fórum čitateľov