24hod.sk    Šport    NHL

15. decembra 2005

Tréner označil Šatana za vinníka prehry

Zo sedmičky slovenských hokejistov sa najviac blysol Marián Gáborík z Minnesoty.

Hviezda divochov sa podieľala na víťazstve svojho tímu v New Yorku nad Islanders dvoma gólmi. Na domácej strane pridal svoj štrnásty gól sezóny Miroslav Šatan, ale tréner Steve Stirling sa na Slováka po zápase hneval. Islanders prehrávali po prvom Gáboríkovom zásahu v 8. min už 0:2, aby následne tromi gólmi zvrátili vývoj. V 32. min však mali príliš veľa hráčov na ľade a Gáborík s prispením teču Parrisha strelou z kruhu vyrovnal. Stirling označil Šatana za vinníka presilovky hostí, ktorá vzišla zo zlého striedania. „Šatan nepočúval. Spal, a keď spíte, nie ste pripravení. Ďalší dvaja hráči pokyn na striedanie počuli nahlas a zreteľne, takže tam neexistuje žiadna výhovorka. Bol to začiatok nášho konca,“ tvrdil po zápase Stirling.
Ofenzívne predstavenie predviedli divákom v Atlante domáci Thrashers a Detroit. Atlanta síce zlyháva v defenzíve, jej hráči však vedia dávať góly. Vďaka skvelej päťminútovke medzi 24. a 29. min viedli Thrashers už 6:2, svoj náskok však za osem minút tretej časti hry stratili. Atlantu vykúpil až gól Patrika Štefana necelých päť minút pred sirénou a Thrashers tak vyhrali nad Detroitom prvýkrát v histórii. Pod výhru domácich sa dvoma gólmi podpísali aj Slováci. Marián Hossa strelil v presilovke svoj 15. gól sezóny, Ronald Petrovický pridal šiesty presný zásah v ročníku. Na výhre panterov 7:3 sa bodovo podieľali aj Slováci. Juraj Kolník zvyšoval v úvode tretej tretiny svojím siedmym gólom v sezóne už na 6:1, Jozef Stümpel asistoval na jeden z Hortonových gólov. Aj sedemnásty duel sezóny v Montreale bol vypredaný a domáci Canadiens v ňom zastavili trojzápasovú víťaznú šnúru Phoenixu. Bod za asistenciu si pri výhre 5:2 pripísal Richard Zedník. Ani dva góly Petra Průchu nepomohli New York Rangers k natiahnutiu päťzápasovej víťaznej domácej série a Vancouver napokon vyhral 3:2. Až samostatné nájazdy rozhodli o víťazstve New Jersey nad Edmontonom. V riadnom hracom čase i predĺžení videli diváci po jednom góle na oboch stranách. Bez Maria Lemieuxa a Žigmunda Pálffyho je Pittsburgh polovičným mužstvom, na ľade St. Louis tentoraz nedal ani gól a prehral 0:3.

Florida - Nashville 7:3 (1:1, 4:0, 2:2), góly: 14. Roberts, 30. Horton, 31. Roberts, 38. Gelinas, 39. Horton (STÜMPEL), 44. J. KOLNÍK, 52. Horton - 6. Hall, 53. Upshall, 53. Sullivan. Columbus - Philadelphia 1:3 (1:1, 0:1, 0:1), góly: 6. Hrdina - 7. Forsberg, 22. Carter, 60. Kapanen. Montreal - Phoenix 5:2 (2:0, 1:0, 2:2), góly: 7. Kascicyn, 11. Plekanec, 32. Sundström, 47. Ryder, 60. Bulis (ZEDNÍK) - 48. Deveraux, 59. Ricci. New Jersey - Edmonton 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0), góly: 12. Matvichuk, rozhodujúci sam. nájazd Viktor Kozlov - 29. Cross. St. Louis - Pittsburgh 3:0 (0:0, 1:0, 2:0), góly: 21. Tkachuk, 55. Mayers, 60. Weight. New York Islanders - Minnesota 3:4 (0:2, 3:2, 0:0), góly: 23. Campoli, 29. ŠATAN, 30. Parrish - 1. Mitchell, 8. GÁBORÍK, 34. GÁBORÍK, 40. Chouinard. New York Rangers - Vancouver 2:3 (0:0, 1:1, 1:2), góly: 29. Průcha, 48. Průcha - 22. Bertuzzi, 47. D. Sedin, 56. Cooke. Carolina - Chicago 5:3 (1:2, 2:0, 2:1), góly: 14. Adams, 26. Ward, 27. Cullen, 45. Cullen, 54. Adams - 4. Špaček, 12. Arnason, 57. Hilbert. Atlanta - Detroit 7:6 (2:1, 4:1, 1:4), góly: 4. Vigier, 18. Štefan, 24. Holík, 27. Vjačeslav Kozlov, 27. MARIÁN HOSSA, 29. RONALD PETROVICKŻ, 56. Štefan - 12. Dacjuk, 23. Dacjuk, 41. Shanahan, 43. Jason Williams, 49. Schneider, 49. Holmström.