Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. februára 2007

Trnavskí krajskí poslanci dostanú notebookyTRNAVA 14. februára (WEBNOVINY) – Poslanci Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) si na dnešnom rokovaní schválili nákup notebookov. S návrhom, aby každý zo 40-členného pléna dostal osobný počítač aj s tlačiarňou a ...Zdieľať

TRNAVA 14. februára (WEBNOVINY) –

Poslanci Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) si na dnešnom rokovaní schválili nákup notebookov. S návrhom, aby každý zo 40-členného pléna dostal osobný počítač aj s tlačiarňou a príslušenstvom v hodnote 45-tisíc korún súhlasila prevažná väčšina, odmietol ho jediný poslanec. Notebooky budú stáť Úrad TTSK zhruba 1,8 milióna korún, ktoré si odčíta z rozpočtovej rezervy. Poslanci budú mať prvé dva roky notebooky vo výpožičke, potom dostanú možnosť kúpiť si ich za jednu korunu. Pripojenie počítačov na internet uhradí do skončenia volebného obdobia Úrad TTSK.

Notebooky majú samosprávu odbremeniť od množstva písomných materiálov určených na rokovanie pre poslancov. Ich spracovanie a distribúcia je ročne odhadovaná na zhruba 1,5 mil. Sk. Predseda TTSK Tibor Mikuš tvrdí, že počítače okrem úspory skvalitnia komunikáciu medzi úradom a poslancami. „Samotné rozmnožovanie písomností je náročné po stránke finančnej i ľudskej,“ dodal. Podľa Mikuša budú počítače po dvoch rokoch účtovne odpísané tak, ako je to bežné v iných oblastiach. „Používame ten istý model, ktorý pred nami použili veľakrát iné zastupiteľstvá,“ skonštatoval.

Poslanec za KDH a súčasne viceprimátor Trnavy Vladimír Butko, ktorý hlasoval proti nákupu osobných počítačov sa vyjadril, že neskúmal, či ide o najsprávnejšie riešenie. Pripustil však že návrh má „určité racionálne jadro“.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vláda bude schvaľovať Ficovu cestu do Líbye a na Ukrajinu
<< predchádzajúci článok
Slováci minú na valentínske nákupy 200 až 2 000 korún