Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. februára 2007

Kabinet bude schvaľovať Ficovu cestu do Líbye a na UkrajinuVláda bude dnes schvaľovať cestu premiéra Roberta Fica do Líbye. S ministrom hospodárstva Ľubomírom Jahnátkom, štátnou tajomníčkou MZV SR Oľgou Algayerovou a štátnym tajomníkom MF SR Petrom ...Zdieľať

BRATISLAVA 14. februára (WEBNOVINY) - Vláda bude dnes schvaľovať cestu premiéra Roberta Fica do Líbye. S ministrom hospodárstva Ľubomírom Jahnátkom, štátnou tajomníčkou MZV SR Oľgou Algayerovou a štátnym tajomníkom MF SR Petrom Kažimírom má navštíviť Líbyu 20. až 22. februára. Pôvodne bola cesta plánovaná na 20. až 21. januára, na žiadosť Líbye, kde mimoriadne rokoval parlament, ju odložili. Slovenská delegácia bude v Tripolise hovoriť aj o prepustení piatich bulharských zdravotných sestier a palestínskeho lekára, odsúdených na smrť za údajné šírenie vírusu HIV.

Po Líbyi pôjde predseda vlády na Ukrajinu. Oficiálnu návštevu 25. až 26. februára má tiež schváliť kabinet. Fica bude sprevádzať minister zahraničných vecí Ján Kubiš a minister hospodárstva Ľubomír Jahnátek. Robert Fico má s ukrajinským partnerom Viktorom Janukovyčom rokovať o prehĺbení hospodárskej a obchodnej spolupráce, prihraničnej spolupráce ako aj spolupráce v humanitnej oblasti. Rokovať majú aj o aktuálnych otázkach medzinárodnej spolupráce.

Vláda má podporiť novelu zákona, ktorá sprísni registráciu cirkví. Podmienkou registrácie by sa podľa poslancov Jána Podmanického zo Smeru-SD a Ľudmily Muškovej z ĽS-HZDS mal stať súhlas členov a nie sympatizantov cirkvi, ako je to doteraz. "Ide o ochranu pred tým, aby sa u nás zaregistrovali rôzne nebezpečné sekty a nebodaj si nárokovali na podporu štátu," povedala Mušková s tým, že u nás mnohí ľudia majú tendenciu naletieť, čo by pri pokuse o registráciu mohli sekty zneužiť.

Kabinet prerokuje plán práce Bezpečnostnej rady na tento rok. Minister hospodárstva predloží Inovačnú stratégiu na roky 2007 až 2013 a koncepciu kritickej infraštruktúry so spôsobom jej ochrany. Na programe je aj analýza možností vytvorenia jednotného informačného systému na sledovanie legislatívneho procesu, smernica pre obrannú politiku v rokoch 2008 až 2013 a zmluva s Ukrajinou o podpore a ochrane investícií. Protimonopolný úrad predloží správu o činnosti za rok 2006, predseda Štatistického úradu bude informovať o výsledkoch prieskumu verejnej mienky v Spotrebiteľskom barometri.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slováci minú na valentínske nákupy 200 až 2 000 korún
<< predchádzajúci článok
Al-Zaváhirí označil Busha za klamára