24hod.sk    Šport    NHL

22. októbra 2005

Tučniaci sú stále bez víťazstva

Hráči Los Angeles na ľade Dallasu domácich vyškolili z efektivity, keď každá štvrtá strela na dallaskú bránku skončila v sieti.

Aj keď „hviezdy“ z Dallasu boli v stretnutí strelecky aktívnejšie, z ľadovej plochy odchádzali so sklonenými hlavami po vysokej prehre 2:7. Neuveriteľných 49 striel vyslali hráči Floridy na brankára Washingtonu Kölziga. Len tri z nich však skončili za jeho chrbtom. Jedna z úspešných vizitiek patrila i Jurajovi Kolníkovi, ktorý tak prispel k víťazstvu 3:2. „Puk som dostal sprava pomedzi nohy. Keď som ho zbadal, chcel som ho dostať do bránky. Vedel som, že gólman nebude pripravený na rýchlu strelu, tak som vystrelil po ľade
a puk skončil v sieti,“ tešil sa Kolník. Repríza newyorského derby zo stredy, avšak v zmenenom garde, priniesla opäť plný bodový zisk pre „ostrovanov“, ktorí dominovali najmä v úvodoch všetkých tretín. Účet stretnutia otváral v 89. sekunde Miroslav Šatan, za „jazdcov“ si asistenciu pripísal Marcel Hossa. Vancouveru sa pred domácim publikom poradilo zdolať Phoenix vedený Waynom Gretzkym 3:2. „Kojotom“ sa na prvé dva góly podarilo odpovedať i pomocou asistencie Ladislava Nagya, no na tretí už nie. Naďalej sa nedarí „tučniakom“ z Pittsburghu, keď na domácom ľade podľahli tentoraz New Jersey 3:6.
Bostonské „medvede“ sa divákom predstavili v domácej aréne proti Buffalu, ktorému podľahli 3:4. Boston prehral už v treťom stretnutí v rade. Ani v nočnom stretnutí proti Tampe Bay sa nepodarilo Atlante prerušiť neúspešnú sériu. Lightning vyhrali hladko 6:0 a domácim prakticky nič nedovolili. V súboji Toronta a Caroliny sa muselo rozhodnúť až v predĺžení, keď v riadnom hracom čase sa zápas skončil nerozhodne. Ešte dramatickejšie vyvrcholenie malo meranie síl medzi Nashvillom a St. Louis. Na oboch stranách sa strelci trafili dvakrát a keď sa v predĺžení nepresadili, nasledovali samostatné nájazdy. Z víťazstva sa tešili „predátori“.