Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

24. júna 2020

Twitter sa ospravedlnil klientom za únik osobných údajov, problém sa im už podarilo vyriešiťTwitter informoval svojich obchodných klientov o úniku osobných údajov. V e-maile uviedol, že niekto iný "mohol" mať prístup k dátam, akými sú e-mailové adresy, telefónne čísla a štyri posledné ...Zdieľať
gettyimages 1181557977 676x380 24.6.2020  - Twitter informoval svojich obchodných klientov o úniku osobných údajov. V e-maile uviedol, že niekto iný "mohol" mať prístup k dátam, akými sú e-mailové adresy, telefónne čísla a štyri posledné číslice z čísla kreditnej karty klientov. Technologická spoločnosť dodala, že nemá žiaden dôkaz o ohrození fakturačných údajov.

Problém spoločnosť už vyriešilaIncident sa týka klientov, ktorí využívajú reklamné a analytické platformy Twitteru. Presný počet poškodených nie je známy. Zástupcovia spoločnosti potvrdili, že o prípade sa dozvedeli 20. mája a problém už vyriešili.

"Je nám veľmi ľúto, čo sa stalo. Uvedomujeme si a oceňujeme dôveru, ktorú do nás vkladáte a sme odhodlaní získavať ju každý deň," napísali.

Únik údajov sa nestal po prvý raz


BBC dodáva, že "neobchodných používateľov" sociálnej a mikroblogovacej siete sa prípad zrejme netýka.

Nie je to po prvý raz, čo sa Twitter musel vysporiadať s podobnou situáciou. V roku 2018 požiadal používateľov o zmenu ich hesiel, a to v dôsledku interného úniku.


Zdroj: Webnoviny.sk - Twitter sa ospravedlnil klientom za únik osobných údajov, problém sa im už podarilo vyriešiť © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Twitter zablokoval príspevok Trumpa, v ktorom sa vyhráža demonštrantom vo Washingtone
<< predchádzajúci článok
One Day Jazz Festival po prvýkrát tento rok aj pre divákov

Twitter sa ospravedlnil klientom za únik osobných údajov, problém sa im už podarilo vyriešiť - diskusné fórum čitateľov