Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. októbra 2017

Úprava problematiky zahraničnej služby je v druhom čítaníUpraviť najmä problematiku zahraničnej služby v súvislosti so schválením zákona o štátnej službe účinného od 1. júna 2017. To je cieľ návrhu ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: FOTO TASR - Michal Svítok
Bratislava 12. októbra (TASR) – Upraviť najmä problematiku zahraničnej služby v súvislosti so schválením zákona o štátnej službe účinného od 1. júna 2017. To je cieľ návrhu novely zákona o zahraničnej službe, ktorý dnes poslanci NR SR posunuli do druhého čítania.


Právna norma zároveň transponuje smernicu Rady EÚ o opatreniach koordinácie a spolupráce na uľahčenie konzulárnej ochrany nezastúpených občanov Únie v tretích krajinách. Ďalej sa navrhuje novým spôsobom vymedziť základné pojmy ako zahraničná služba, zamestnanec v zahraničnej službe, služobný úrad, generálny tajomník služobného úradu, a to v nadväznosti na nový zákon o štátnej službe.

Novinkou je tiež podmienka, ktorou je udelenie súhlasu ministra zahraničných vecí SR so zriadením konzulárneho úradu vedeného honorárnym konzulárnym úradníkom cudzieho štátu na území Slovenska. "Vychádzajúc z doterajšej praxe pri zriaďovaní takýchto úradov sa navrhuje možnosť ministerstva pri posudzovaní žiadosti vyžiadať si stanovisko dotknutého orgánu územnej samosprávy. Prínosom takejto úpravy má byť zamedzenie situáciám, aby orgán územnej samosprávy nemal vedomosť o zriaďovaní úradu a mohol sa vyjadriť k jeho zriadeniu, napríklad z hľadiska plánovaného sídla úradu," uvádza sa v materiáli.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ÚPN: Rozhodnutie Ústavného súdu v kauze Babiš je prelomové
<< predchádzajúci článok
Parlament odobril zamedzenie špekulatívnym fúziám firiem

Úprava problematiky zahraničnej služby je v druhom čítaní - diskusné fórum čitateľov