Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. júna 2023

Upršaný piatok: Nebezpečné búrky zasiahnu SlovenskoBúrky môžu byť spojené s prudkým lejakom s intenzitou 20 až 30 milimetrov za polhodinu, s nárazmi vetra 65 až 75 kilometrov za hodinu a s krúpami.Zdieľať
Upršaný piatok: Nebezpečné búrky zasiahnu Slovensko

S búrkami treba počítať na celom Slovensku aj počas piatka. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy prvého stupňa. Informuje o tom na svojom webe.


Podľa meteorológov sa môžu vyskytnúť búrky, intenzívne prehánky i výdatnejší dážď. Búrky môžu byť spojené s prudkým lejakom s intenzitou 20 až 30 milimetrov za polhodinu, s nárazmi vetra 65 až 75 kilometrov za hodinu a s krúpami.

Intenzívny dážď môže vyvolať prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatopenie pivníc, podchodov, podjazdov). "Vietor môže spôsobiť škody menšieho rozsahu na porastoch a objektoch (lámanie konárov stromov, pád slabších stromov, menšie škody na strechách budov)," uviedli meteorológovia. Krúpy môžu poškodiť vegetáciu.

Výstrahy platia predbežne do sobotnej (10. 6.) polnoci.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Parlamentné voľby budú 30. septembra 2023, termín vyhlásil B. Kollár
<< predchádzajúci článok
Exprezident Trump bol obvinený pre zaobchádzanie s tajnými dokumentmi, vpísal sa tak do dejín