Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. novembra 2021

Úrad verejného zdravotníctva a regionálni hygienici budú môcť pri vyhotovovaní rozhodnutí využiť služby advokátov


Tagy: Hygienici

Úrad verejného zdravotníctva SR a regionálne úrady verejného zdravotníctva budú môcť využiť právne služby advokátov na prípravu podkladov, respektíve rozhodnutí. Rozhodla o tom v stredu vláda na návrh ...Zdieľať
gettyimages 1093609976 676x451 24.11.2021 (Webnoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva SR a regionálne úrady verejného zdravotníctva budú môcť využiť právne služby advokátov na prípravu podkladov, respektíve rozhodnutí. Rozhodla o tom v stredu vláda na návrh ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (nom SaS).


Hygienici tak budú mať výnimku z pravidla, že štátny orgán môže využiť služby advokáta iba v prípade, že podstata právnej služby nespočíva vo vlastnej rozhodovacej činnosti príslušného orgánu.

Uznesenie vlády konštatuje, že v súčasnosti dochádza k markantne zvýšenej zaťaženosti hygienikov sporovou agendou, najmä v spojitosti s prejednávaním priestupkov na úseku verejného zdravotníctva a s vymáhaním dodržiavania protipandemických opatrení.

„Vláda si je vedomá naliehavej potreby spravodlivého, včasného a hospodárneho rozhodovania a riadneho preskúmavania rozhodnutí týchto štátnych orgánov týkajúcich sa základných práv a slobôd. S tým priamo súvisí záujem vlády na zabezpečovaní kvality a efektivity vymáhania protipandemických opatrení štátu v čase pandémie ochorenia COVID-19 prijímaných za účelom ochrany života a zdravia obyvateľov," dodáva dokument.


Zdroj: Webnoviny.sk - Úrad verejného zdravotníctva a regionálni hygienici budú môcť pri vyhotovovaní rozhodnutí využiť služby advokátov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Hygienici
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hron znova ožije po ekologickej katastrofe. Bez pomoci človeka to však nepôjde
<< predchádzajúci článok
Remišová na vláde lockdown nepodporila, lebo koaliční partneri opatreniami hádžu očkovaných cez palubu

Úrad verejného zdravotníctva a regionálni hygienici budú môcť pri vyhotovovaní rozhodnutí využiť služby advokátov - diskusné fórum čitateľov