Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. októbra 2019

Úrady na severovýchode Sýrie obnovili svoju podriadenosť DamaskuIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Moskva 15. októbra (TASR) - Miestne samosprávy na severovýchode Sýrie sa rozhodli obnoviť svoju podriadenosť voči ústredným sýrskym orgánom. Oznámil to v pondelok Alexej Bakin, šéf ruského Centra pre zmierenie znepriatelených strán v Sýrii (RRCS), ktorého citovala tlačová agentúra TASS.


"Ukázalo sa, že samozvaná Autonómna samospráva Severnej a Východnej Sýrie (Rojava) po tom, ako sa jej nedostalo podpory od Spojených štátov a iných západných krajín, nie je schopná prijať žiadne účinné opatrenia na obranu svojho obyvateľstva a riešenie humanitárnych problémov," uviedol Bakin.

"Majúc toto na pamäti, miestne samosprávy v mestách Manbidž v provincii Aleppo, at-Taura v provincii Rakka, Kámišlí a Hasaka v provincii Hasaka vyhlásili úplné obnovenie suverenity Sýrskej arabskej republiky na svojom územím," spresnil Bakin a dodal, že aj predstavitelia určitých kmeňov v provincii Dajr az-Zaur "požiadali RRCS o pomoc pri obnove činnosti legitímnych sýrskych orgánov a riešení humanitárnych problémov".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vládna PiS získala v Sejme nadpolovičnú väčšinu hlasov
<< predchádzajúci článok
M. Pence: Trump žiadal Erdogana o zastavenie invázie v Sýrii

Úrady na severovýchode Sýrie obnovili svoju podriadenosť Damasku - diskusné fórum čitateľov