Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. mája 2022

Útočník vo vlaku zranil nožom piatich ľudí, odvážni pasažieri ho premohliÚtočník v nemeckom vlaku zranil nožom piatich ľudí. Traja pasažieri ho však napokon premohli. Informovali o tom miestne úrady. Regionálny vlak šiel neďaleko mesta Aachen, keď muž narodený v ...Zdieľať
germany_train_attack_89346 af1e8911f2224c88a19ae1e9c52f5aa5 676x451 13.5.2022 (Webnoviny.sk) - Útočník v nemeckom vlaku zranil nožom piatich ľudí. Traja pasažieri ho však napokon premohli. Informovali o tom miestne úrady.


Regionálny vlak šiel neďaleko mesta Aachen, keď muž narodený v Iraku začal „náhodne a svojvoľne“ napádať spolucestujúcich, objasnil podľa agentúry dpa minister vnútra spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko Herbert Reul. Motív jeho konania zatiaľ nie je známy, povedal politik s tým, že úrady prešetrovali možnosť extrémizmu, ale nepotvrdili ho. Podozrivý bol podľa Reula známy úradom.

Vo vlaku bolo 270 pasažierov. Policajt, ktorý vo vlaku cestoval, 31-ročného podozrivého s pomocou dvoch ďalších cestujúcich premohol, uviedla krajinská polícia. Zranených liečia v lokálnych nemocniciach a ani jeden nie je v život ohrozujúcom stave.


Zdroj: Webnoviny.sk - Útočník vo vlaku zranil nožom piatich ľudí, odvážni pasažieri ho premohli © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NAKA zasahovala v Košickom a Prešovskom kraji, zadržala osem osôb z organizovanej skupiny
<< predchádzajúci článok
Kaliňákovo prepustenie z väzby svedčí o vykonštruovanom procese, podľa Fica „Matovičovci“ zlyhávajú na všetkých frontoch (video)