Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. mája 2022

Veľká Británia uvalila ďalšie sankcie na ľudí blízkych Putinovi, bude pokračovať ďalejSpojené kráľovstvo oznámilo nové sankcie voči finančnej sieti ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho vnútornému okruhu ľudí, vrátane jeho bývalej ...Zdieľať
russia_nuclear_drills_98425 3d60df66a34d4fbca70f8bd9e78295c3 676x451 13.5.2022 (Webnoviny.sk) - Spojené kráľovstvo oznámilo nové sankcie voči finančnej sieti ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho vnútornému okruhu ľudí, vrátane jeho bývalej manželky.


Oznámilo to britské ministerstvo zahraničia. To uviedlo, že Putinov oficiálny majetok je skromný, jeho životný štýl je financovaný „kabalou rodiny, priateľov a elít“, ktorých odmeňuje štátnymi funkciami a bohatstvom výmenou za „nehynúcu lojalitu“. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Odhaľujeme a zameriavame sa na pochybnú sieť podporujúcu Putinov luxusný životný štýl a priťahujeme zverák na jeho najbližší kruh. Budeme pokračovať v sankciách proti všetkým, ktorí napomáhajú a podporujú Putinovu agresiu, kým Ukrajina nezvíťazí," povedala ministerka zahraničia Liz Trussová.

Medzi menovanými osobami, na ktoré Londýn uvalil sankcie, sú Alina Kabajevová, ktorá má údajne s Putinom blízky osobný vzťah, bývalá prvá dáma Ľudmila Očeretná i prezidentovi príbuzní vrátane jeho bratrancov Igora a Romana Putinovcov.Zdroj: Webnoviny.sk - Veľká Británia uvalila ďalšie sankcie na ľudí blízkych Putinovi, bude pokračovať ďalej © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Auto zrazilo na priechode kolobežkárku, vodička mala v dychu alkohol
<< predchádzajúci článok
Podnikatelia žiadajú vládu o opatrenia proti rastu cien, zaťaženie pociťujú najmä menšie firmy