Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

07. septembra 2010

Už len do 12. septembra môžte Na návštevu do SNGSlovenská národná galéria do 12. septembra pozýva na návštevu do Kabinetu umenia 20. storočia: Na návšteve Manet, Rodin, Warhol a ďalší zo zbierok SNG Už len ...Zdieľať
na navsteve vystava sng Foto: www.sng.sk BRATISLAVA 7. septembra - Slovenská národná galéria do 12. septembra pozýva na návštevu do Kabinetu umenia 20. storočia:


Na návšteve
Manet, Rodin, Warhol a ďalší zo zbierok SNG

Už len do 12. septembra mate možnosť vidieť diela takých velikánov, akými sú Edouard Manet, Paul Gauguin, Andy Warhol, François Kollar , Oskar Kokoschka, Emil Nolde, Lyonel Feininger či Oscar Dominguez pokope v Slovenskej národnej galérii.

Výstavou sa uviedol do výstavného programu nový priestor – Kabinet umenia 20. storočia, ktorý je primárne venovaný prezentácii moderného a súčasného výtvarného umenia, architektúry a dizajnu. Vytvorením tohto programového formátu by sme chceli dopriať návštevníkom SNG pestrejší program a zároveň častejsie vystavovať a interpretovať galerijné zbierky, pretože práve kurátorská práca s nimi bude osou tohto výstavného programu a aj druhého Kabinetu venovaného starému umeniu.

Prvá výstava – Na návšteve | Manet, Rodin, Warhol a ďalší zo zbierok SNG rekapituluje stav zbierky európskeho umenia konca 19. a prvej polovice 20. storočia. Koncepcia sa zameriava na tú časť zbierok, ktorá je v medzinárodnom kontexte určujúca pre „rating“ galerijnej inštitúcie.

Na návšteve
Kabinet umenia 20. storočia
SNG, Vodne kasárne, Rázusovo nábrežie 2, Bratislava
Vernisáž výstavy: 3. jún 2010
Trvanie výstavy: 4. jún – 12. september 2010
Kurátorky výstavy: Vladimíra Bungerová & Alexandra Kusá

Po skončení tejto výstavy Vám v priestoroch Vodných kasárni ponúkneme výstavu v kurátorskej koncepcii Dagmar Poláčkovej – Alexandra Exterová.

Tešíme sa na Vás v SNG v Bratislave!

Mgr. Karmen Koutná
http://www.sng.sk

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Divadelná Nitra 2010: Festival otvorí ruský experiment a český cirkus
<< predchádzajúci článok
Taylor Lautner vyhral súd, peniaze venoval charite

Už len do 12. septembra môžte Na návštevu do SNG - diskusné fórum čitateľov