Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

02. mája 2019

V Austrálii našli hada s tromi očamiHada s tromi očami, ktorého nazvali "Monty Python", našli v riedko osídlenej časti mesta Humpty Doo na severe Austrálie, informovala vo štvrtok agentúra DPA.Zdieľať
Ilustarčné foto. Foto: TASR/AP
 
Canberra 2. mája (TASR) - Hada s tromi očami, ktorého nazvali "Monty Python", našli v riedko osídlenej časti mesta Humpty Doo na severe Austrálie, informovala vo štvrtok agentúra DPA.


Nezvyčajné mláďa pytóna čierno-žltého, dlhé približne 40 centimetrov, našli strážcovia národných parkov koncom marca. Had mal zdeformovanú lebku a tri fungujúce oči. Jedno z nich bolo umiestnené v strede jeho hlavy.

Had mal podľa hovorcu podľa hovorcu úradu pre správu národných parkov v austrálskom Severnom teritóriu problémy s prijímaním potravy a minulý týždeň uhynul.

Röntgenová snímka hlavy hada podľa úradov odhalila, že ju netvorili dve spojené lebky, ale len jedna s treťou očnou jamkou.

Podľa odborníkov išlo o prirodzenú mutáciu, uviedla na svojej webovej stránke stanica BBC.

Odborník na hady Bryan Fry sa pre BBC vyjadril, že mutácie sú prirodzenou súčasťou evolúcie. Tretie oko podľa jeho slov mohlo byť aj pozostatkom plazovho dvojčaťa.

Pytón čierno-žltý (Morelia spilota) sa vyskytuje v Austrálií, Papue-Novej Guinei, na Bismarckovom súostroví a Šalamúnových ostrovoch.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
O Cenu Oskára Čepana 2019 má záujem 37 mladých slovenských výtvarníkov
<< predchádzajúci článok
Lestibus bude odchádzať na LEStival zo zázračnej zastávky

V Austrálii našli hada s tromi očami - diskusné fórum čitateľov