Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. septembra 2010

V Azerbajdžane pred mešitou sa strieľaloNeznámi ozbrojenci strieľali v piatok do davu ľudí pri mešite v azerbajdžanskej dedine Gumbašly, ktorá leží neďaleko hraníc s Iránom. Pri útoku prišiel o život jeden ...Zdieľať
azerbajdzan Ilustračné foto SITA, AP

BAKU 3. septembra (WEBNOVINY) - Neznámi ozbrojenci strieľali v piatok do davu ľudí pri mešite v azerbajdžanskej dedine Gumbašly, ktorá leží neďaleko hraníc s Iránom. Pri útoku prišiel o život jeden človek a ďalší utrpel zranenia, informovali miestne médiá. Skoro ráno pred mešitu dorazilo niekoľko áut s ozbrojenými mužmi a spustili paľbu na ľudí, uviedli tlačová agentúra Novosti-Azerbajdžan a televízia ANS, pričom sa odvolávali na policajné zdroje. Polícia oznámila, že zadržala dvoch podozrivých útočníkov a incident vyšetruje.

Úrady v tejto väčšinovo moslimskej bývalej sovietskej republike varujú pred rastúcou hrozbou zo strany islamských militantov. V posledných rokoch už zatkli desiatky podozrivých extrémistov. Medzi nimi sú aj dvaja Libanonci a štyria obyvatelia Azerbajdžanu, ktorých minulý rok odsúdili za organizovanie útokov na veľvyslanectvá Izraela a Spojených štátov amerických v Baku. Podľa kritikov však azerbajdžanské úrady využívajú hrozbu extrémizmu na prenasledovanie politických oponentov.

SITA/AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ICTY: Proces s Karadžičom sa predĺži o dva roky
<< predchádzajúci článok
TOPOĽČANY: Babičku prepadli v dome dvaja mladíci