Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

31. októbra 2009

V ČR vydali medzinárodný zatykač na Slováka, ktorý zavraždil ženuMestský súd v Brne v piatok vydal európsky a medzinárodný zatykač na 25-ročného Slováka Tomáša Filadelfiho, ktorého česká polícia stíha pre vraždu 58-ročnej ženy. Tlačovú agentúru Mediafax ...Zdieľať
BOLERADICE 30. októbra (WEBNOVINY) - Mestský súd v Brne v piatok vydal európsky a medzinárodný zatykač na 25-ročného Slováka Tomáša Filadelfiho, ktorého česká polícia stíha pre vraždu 58-ročnej ženy. Tlačovú agentúru Mediafax o tom informovala brnianska policajná hovorkyňa Soňa Svobodová. Súd podľa nej reagoval na výsledky pitvy, ktorá potvrdila podozrenie kriminalistov, že Filadelfi spáchal v noci z pondelka na utorok vraždu v obci Boleradice v okrese Břeclav. V prípade usvedčenia mu hrozí 12 až 15 rokov vo väzení alebo výnimočný trest.


Podľa polície páchateľ po vražde odišiel na aute svojej obete a pravdepodobne smeroval na Slovensko. "Máme dôvodné podozrenie, že Filadelfi prekročil hranice a ukrýva sa niekde na Slovensku," povedala Svobodová. Polícia však dôrazne varovala verejnosť pred snahou muža zadržať. Zavraždenú ženu objavili v utorok popoludní vo Filadelfiho dome v Boleradiciach, kam pravdepodobne prišla na pracovnú návštevu.

SITA/MEDIAFAX

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Filipíny zasiahol štvrtý tajfún
<< predchádzajúci článok
Somálski piráti chcú za britských manželov 7 miliónov dolárov