21. decembra 2011

V druhom zápase Vianočného pohára zdolali Slováci s Poľsko

Sprava: Ivan Kucharík - hráč slovenského družstva v súboji o loptu s hráčmi poľského družstva počas zápasu v hádzanej mužov medzi Slovenskom a Poľskom v rámci podujatia JUB Vianočný pohár 2011. Trnava, 21. december 2011. Foto: ...

hadzana Sprava: Ivan Kucharík - hráč slovenského družstva v súboji o loptu s hráčmi poľského družstva počas zápasu v hádzanej mužov medzi Slovenskom a Poľskom v rámci podujatia JUB Vianočný pohár 2011. Trnava, 21. december 2011. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

TRNAVA 21. decembra (WEBNOVINY) - Slovenskí hádzanári si na medzinárodnom turnaji štyroch krajín JUB Vianočný pohár 2011 pripísali na konto prvé víťazstvo, keď v stredajšom zápase v Trnave zdolali výber Poľska 38:35 (17:16).

Zverenci trénera Zoltána Heistera sú v tabuľke turnaja s dvoma bodmi na 2. priečke tabuľky za Maďarskom, ktoré má po víťazstve nad Českom 33:25 zatiaľ plný počet bodov.

Reprezentanti Slovenska, ktorí sa takisto ako ostatní účastníci Vianočného pohára pripravujú na januárové majstrovstvá Európy mužov v Srbsku (15. - 29. 1. 2012), zakončia svoje účinkovanie na tomto tradičnom podujatí vo štvrtok v Hlohovci, kde ich od 18.30 h čaká derby s Českom.

Výsledky - streda (Trnava):

Slovensko - Poľsko 38:35 (17:16)
Zostava a góly SR: Kovačin, Žernovič - Kopčo, Dudáš, Adamčík, Antl 4/1, Szapu 2, Kasagranda 2, G. Vadkerti 5, Rábek 6/2, Mikéci 3, P. Hruščák 5/1, Ľ. Ďuriš 7, Michal Urban 2, Kucharík 2
Najviac gólov za Poľsko: Kostrzewa 9, Swiatek 6
Pok. hody: 4/4 - 5/4, vylúčení: 6 - 4, rozhodovali: Karlubík a Struhár (obaja SR), 1000 divákov

I. polčas

Skóre duelu otvoril v úvodnej minúte Mikéci, ale potom prišli tri straty lôpt v útoku a Poliaci gólmi z rýchlych brejkov otočili na 3:1.

Od nepriaznivého stavu 4:5 v 7. min stačilo slovenskému družstvu päť minút na získanie päťgólového náskoku.

Z dobrej defenzívy na čele s brankárom Kovačinom prechádzali hráči SR do rýchlych protiútokov, ktoré úspešne zakončovali Antl s Ľ. Ďurišom.

V 12. min za stavu 10:5 z pohľadu SR si poľský tréner zobral oddychový čas a jeho zverenci sa vzápätí dotiahli na 9:10 a v 22. min vyrovnali na 11:11. Slováci potom po góle Hruščáka v 26. min opäť viedli o viac ako jeden gól (15:13), ale v závere prvého dejstva namiesto zvýšenia náskoku na 18:15 prišiel trest v podobe poľského zníženia na polčasových 17:16.

II. polčas

Po zmene strán sa Poliaci v 33. min ujali vedenia 19:18, ale dlho sa z neho netešili. V ďalšom priebehu vyhrávali už iba slovenskí hádzanári. V 52. min po dvoch góloch Mikéciho mali už štvorgólový náskok (31:27) a osud duelu už nepustili zo svojich rúk.

Zoltán Heister (tréner SR): "Myslím si, že sme dnes zahrali o niečo lepšie ako v utorok proti Maďarom. Chalani si už viac rozumeli v obrannej i útočnej fáze, hrali dostatočne agresívne. Poľský súper bol dobrý. Ja som spokojný, keďže výkonnosť adeptov na účasť na majstrovstvách Európy rastie. Na svoje si dnes mohli prísť aj diváci."

Maďarsko - Česko 33:25 (17:7)