29. januára 2012

V holandskom šlágri bol úspešný Feyenoord Roterdam

V nedeľňajšom šlágri 19. kola najvyššej holandskej futbalovej súťaže medzi Feyenoordom Rotterdam a Ajaxom Amsterdam sa z víťazstva 4:2 tešilo domáce mužstvo. Hrdinom duelu na ...

ajax feyenoord ROTTERDAM 29. januára (WEBNOVINY) - V nedeľňajšom šlágri 19. kola najvyššej holandskej futbalovej súťaže medzi Feyenoordom Rotterdam a Ajaxom Amsterdam sa z víťazstva 4:2 tešilo domáce mužstvo.

Hrdinom duelu na štadióne De Kuip bol domáci útočník John Guidetti, autor hetriku. Feyenoord aj vďaka jeho trom gólom zdolal v ligovom stretnutí odvekého rivala prvýkrát za ostatných šesť rokov.

Ajax sa ujal vedenia zásluhou presného zásahu Christiana Eriksena v 18. min. Potom však prišli chvíle spomenutého Guidettiho, ktorý najprv vyrovnal z pokutového kopu a vzápätí poslal ešte pred polčasovou prestávkou svojho zamestnávateľa do vedenia. Náskok Feyenoordu zvýšil v 50. min Otman Bakkal, no desať minút pred koncom riadneho hracieho času zdramatizoval duel Dmitrij Bulykin.

Gólový účet stretnutia uzavrel o tri minúty neskôr opäť Guidetti, ktorý je v Rotterdame na hosťovaní z Manchestru City. Na čele Eredivisie 2011/2012 je PSV Eindhoven so 41 bodmi, o dva menej má na konte druhý AZ Alkmaar. Ajax zostal na štvrtej pozícii so sedembodovým mankom na lídra, Feyenoord je šiesty s rovnakým bodovým ziskom ako jeho nedeľňajší súper.

"Počas úvodných 20 minút sme dominovali na ihrisku a zaslúžene sme išli do vedenia. Škoda, že sa nám ho nepodarilo zvýšiť. Potom sme dvakrát inkasovali, čo rozhodlo o osude zápasu. Už sme nemali sily na to, aby sme niečo urobili so stretnutím," nechal sa počuť tréner Ajaxu Frank de Boer

Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov 19. kola najvyššej holandskej futbalovej súťaže:

Feyenoord - Ajax 4:2 (2:1)
Góly: 30., 41. a 83. Guidetti (prvý z pok. kopu), 50. Bakkal - 18. Eriksen, 80. Bulykin

Nijmegen - Den Haag 2:0 - Filip Lukšík (Haag) sedel na lavičke náhradníkov
FC Twente - Groningen 4:1 - Filip Oršula a Andrej Rendla (obaja Twente) nehrali.
Waaljviwijk - VVV Venlo 4:0